C# windows forms aplikacja bazodanowa

0

Witam.

Przeczytałem podpięty temat, ale nie jestem pewien od czego zacząć.
Potrzebuję stworzyć okienkową aplikację bazodanową i szukam jakiegoś tutoriala, który by mi to ułatwił. Ilość owych jest dość przerażająca i trudno zdecydować który wybrać.
Moja aplikacja ma w założeniach magazynować dane o pracownikach, przydzielonych im zadaniach i cechach tych zadań.
Posiadam podstawową wiedzę na temat programowania. Tak więc chciałbym ominąć kwestie typu pętle, etc i przejść od razu do rzeczy - tzn komunikacji okienek z bazą danych i przetwarzanie danych.

0

To jeszcze napisz jaką Bazę Danych chcesz. :P MSSQL czy SQLite? ;)

0
Jim Profit napisał(a):

Tak więc chciałbym ominąć kwestie typu pętle, etc i przejść od razu do rzeczy - tzn komunikacji okienek z bazą danych i przetwarzanie danych.
a problem masz z ........................................................................ Nie wiesz jaki jest adres googla? Czy nie wiesz gdzie się tam pytanie wpisuje? A może nie wiesz o co zapytać? - spróbuj od niezwiązanego z tematem c# bazy danych kurs a potem możesz poszukać czegoś konkretniejszego, np. jak zrobić szalik na drutach. Mam wrażenie, że z tym drugim pójdzie ci dużo łatwiej...

0

Może być SQL Lite. W zasadzie to bez znaczenia. Google używać umiem, ale materiałów jest bardzo dużo i nie wiadomo od czego zacząć.
Miałem nadzieję, że ktoś może natrafił na jakiś fajny tutorial na ten temat i chciałby się podzielić. Jeśli nie, to trudno. Nie wiem jaki jest cel w byciu niemiłym dla nowych użytkowników.

1

Jeśli chodzi o SQLite, to ja bym na twoim miejscu zapoznał się z: http://zetcode.com/db/sqlitecsharp/ jest po angoolu, ale chyba nie ma to zbytnio dużej różnicy dla Ciebie. ;)

0

Dzięki.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1