Unity 3D - 2 pytania.

Odpowiedz Nowy wątek
2011-10-24 16:50
0

Witam was,

Ostatnio zainteresowałem się silnikiem Unity 3d i wobec czego mam parę pytań do osób siedzących w temacie:

  1. Czy w edytorze jest możliwość tworzenia prostych powierzchni/kształtów i ich kolorowania, bez uciekania się do znajomości tworzenia grafiki trójwymiarowej - chodzi o to, czy umiejąc programować i znając fizykę dało by się napisać prostą grę w pingponga, bez trudności z renderowaniem, problemów z wyrysowaniem kształtów itd.
  2. Czy jest możliwe połączenie Unity 3d i aplikacji w .NET'cie, czyli np. menu mam w WPF, a część okna zajmuje gra/aplikacja U3d.

Będę wdzięczny za odpowiedź :)

edytowany 1x, ostatnio: siararadek, 2011-10-24 16:55

Pozostało 580 znaków

2011-10-24 17:13
0
  1. Masz przecież podstawowe bryły + możesz importować własne modele/textury. Wymodelowanie prostej rzeczy w Blenderze nie jest wgl trudne.
  2. Tego to nie wiem. Unity (tzn. projekt) jest wgl oddzielną aplikacją i wątpie, żeby to dało się jakoś sensownie połączyć.

Co kurła debuguj ten kod i streszczaj się klientowi chce się fixa, a jak nie kurła to odpale visuala i ci pomoge a tego byś nie chciał

Pozostało 580 znaków

2011-10-24 17:49
0

ad1.
Można tworzyć własne obiekty z podawanych wierzchołków oraz połączeń między nimi,ale to się idzie zayebać już przy odrobinkę bardziej złożonych bryłach niż sześcian.

ad2.
Unity może renderować do okna,zatem teoretycznie masz możliwość znaleźć jego uchwyt i sparentować mu swoją aplikację.Ale jak to w praktyce wyjdzie to już sam musisz poeksperymentować.


"Sugeruję wyobrazić sobie Słońce widziane z orbity Merkurego, a następnie dupę tej wielkości. W takiej właśnie dupie specjalista ma teksty o wspaniałej atmosferze, pracy pełnej wyzwań i tworzeniu innowacyjnych rozwiązań. Pracuje się po to, żeby zarabiać, a z resztą specjalista sobie poradzi we własnym zakresie, nawet jeśli firma mieści się w okopie na granicy obu Korei."
-somekind,
konkretny człowiek-konkretny przekaz :]

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0