programista w firmie ?

Odpowiedz Nowy wątek
2011-09-07 20:41
mp
0

Czesc,mam do Was pytanie, jak to jest u Was jesli chodzi o programowanie,robicie to na podstawie np schemtu uml czy zrobionego w czyms innym, ktory zostal wczesniej przygotowany przez analitykow czy po prostu mowia Wam czego chca jak ma dzialac i tylko na tej podstawie piszecie kod?Podobno w duzych firmach analitycy przyg. schemty dla programistow a oni to <ort>przezucaja</ort> na kod,jak to jest u Was?Co byscie zmienili?Jak wg. Was byloby wygodniej i czy kazdy leci po najnizeszj lini oporu bo koszty itd?

edytowany 1x, ostatnio: ŁF, 2016-12-13 18:26

Pozostało 580 znaków

2011-09-07 21:15
0

to na podstawie np schemtu uml czy zrobionego w czyms innym, ktory zostal wczesniej przygotowany przez analitykow czy po prostu mowia Wam czego chca jak ma dzialac i tylko na tej podstawie piszecie kod?
Różnie.

jak to jest u Was?
jest i tak, i tak. zależy od projektu.

czy kazdy leci po najnizeszj lini oporu bo koszty itd?
Na koszty patrzy firma mała, gdzie jest jeden szef który wszystko ogarnia. Duża korporacja to machina która się kręci, i dopiero gdy nawala ktokolwiek zauważa że jest coś takiego jak „koszty”.

edytowany 2x, ostatnio: Azarien, 2011-09-07 21:16

Pozostało 580 znaków

2011-09-07 21:28
mp
0

Wydaje mi sie ze na podstawie samej rozmowy z klientem nie jestesmy w stanie napisac dokladnie tego czego on chce bo i on sam do konca nie wie zapewne czego tak na prawde potrzebuje i jak do konca ma dzialac,wg mnie ktos wlasnie taki jak analityk powinien zebrac te wiadomosci od klienta zaprojektowac to i wtedy dac programistom do napisania,natomiast oni powinni sie podzielic zadaniem,ale to chyba bylaby za idealna firma :D mam nadzieje ze trafie kiedys do takiej:) bo teraz jestem mlodszym programista od jakiegos czsu i nie dosc ze nie mam wielkiej wiedzy to jeszcze wielu rzeczy trzeba sie domyslac,pytac a i tak w efekcie nie uzyskuje sie tego co trzeba i poprawki poprawki i jeszcze raz poprawki uff...ale nie powiem troche mnie przeraza taka organizacja pracy.

Pozostało 580 znaków

2011-09-07 22:07
0

Duża korporacja to machina która się kręci, i dopiero gdy nawala ktokolwiek zauważa że jest coś takiego jak „koszty”.
Tiaaaa. W korpo to właśnie wszystko kręci się wokół kosztów, no może bardziej budżetów. Oczywiście i tak każdy robi to co ma zrobić i tyle ile to musi zająć, a to dyrektorzy tłumaczą się z cyferek, tabelek etc. Tylko problem jest że często marnuje się czas i środki na pseudo tymczasowe rozwiązania, tylko po to żeby za pół roku to zmienić, o czym od razu było wiadomo, ale jakiś tam dział biznesowy nie miał budżetu. Generalnie puki jesteś klepaczem to cię to rybka, ale na innych stanowiskach mocniej to widać i duuuuużo bardziej to wkur... (mnie :/).
W wielu firmach (nie IT), nawet tych dużych jest podejście agile - programowanie zwinne, a nawet powiedziałbym bardzo zwinne, czyli ale luja i do przodu. Mało kto traci parę na projekty techniczne etc. Co innego analiza biznesowa, to biznes musi w zębach przynieść bo inaczej odbije się od drzwi :)

Pozostało 580 znaków

2011-09-09 08:13
0

massther, Agile wcale nie zakłada rezygnacji z projektowania... jedynie nie blokuje rozpoczęcia implementacji przed zakończeniem projektowania....

W metodyce ICONIX rezygnuje się z ok. 80% projektu. Celem jest jak najszybsze przejście od UC do kodu. - ElevenEleven 2011-09-10 01:26

Pozostało 580 znaków

2011-09-09 10:38
0

Ja nie napisałem co przewiduje metodologia, tylko jakie jest faktyczne podejście w wielu firmach. Często interpretacja agile czy extreme programing przez jakiś PM jest właśnie taka - projekty techniczne to strata czasu - klepać! :)

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0