Jak wygląda praca w firmie e-point ?

0

Witajcie,

Mam proste pytanie - jak w tytule :) Czy ktoś tam pracował albo coś słyszał na ten temat ? Przymierzam się do składania tam CV, bo kuszą mnie dwie rzeczy - to, że pracują m.in. z autorską wtyczką Eclipse'a (jak na razie bardzo lubię tę platformę i podoba mi się grzebanie w niej ;) ) oraz, co tu dużo mówić, zarobki na poziomie 7k brutto dla Młodszego Programisty Javy ;)

Zatem:

  1. Czy trudno się tam dostać ?
  2. Czy mają jakieś znaczące wady ?
  3. Czy jest coś, o czym powinienem wiedzieć ? ;D
  4. Czy płace podane na stronie są tylko dla picu, czy rzeczywiście doceniają dobrych programistów ?

Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

Pzdr.

0

Podbijam pytanie.
Po zrobieniu szybkiego researchu wydaje mi się, że to firma z topu (ciekawe projekty, udział w różnych konferencjach itd.), ale może ktoś ma bardziej sprawdzone informacje?
Chodzi mi przede wszystkim o to, czy dużo można się tam nauczyć.

3

Siema,

Ze swojej strony mogę tylko dodać, że - przynajmniej kilka lat temu - rekrutacja wyglądała tak, że rozwiązywałeś u nich test przez jakieś 2 godziny chyba (ok. 10 stron A4 zadań).
Zadania najróżniejsze - bazy danych, wzorce projektowe, JEE, etc.

No i lubią programowanie funkcyjne, bo zdaje się, że o to jest oparty ich własny framework webowy. Ale nie znam szczegółów.

Pozdrawiam :)

0
[losowa nazwa] napisał(a):

Ze swojej strony mogę tylko dodać, że - przynajmniej kilka lat temu - rekrutacja wyglądała tak, że rozwiązywałeś u nich test przez jakieś 2 godziny chyba (ok. 10 stron A4 zadań).

Te zadania to był test abcd? Czy trzeba było kod napisać czy może teoretyczne, opisowe zadania?

1

Test jest dwugodzinny, pisemny. Zadania są głównie (nie pamiętam czy wszystkie) otwarte. Tematyka bardzo szeroka: od złożoności QuickSorta przez napisanie SQLa, napisanie wyniku działania określonego kodu, opisanie mechanizmu Javy (w stylu serializacji, kontraktu hashcode/equals), sporo nt. java memory model czy jakiś wewnętrznych mechanizmów kompilatora czy JVM, dość szczegółowe - zwłaszcza te np. z Hibernate.

Wydaje mi się, że jak na juniora to stosunkowo trudne, ale też sama formuła mi się okropnie nie podobała: sporo rzeczy po prostu się sprawdza w Internecie lub samo IDE coś podpowiada, tutaj nie miałeś dostępu do niczego poza kartką i wodą.

(Odpadłem po rozmowie po tym teście. Dostałem gdzieś indziej lepiej płatną.)

1

Akurat wiem jak wygląda rozmowa bo mam ją już za sobą.
Ale może wypowie się ktoś kto tam pracował / pracuje? :)

0

Podziel się jak wygląda ;-)

0

Rozmowa, jak rozmowa ;) Nic szczególnego. Pytają Cię o odpowiedzi z testu, trochę jest rozmowy o Tobie i o zapisach w CV. Ja miałem rozmowę z dwoma pracownikami, ale nie wiem czy to jest reguła u nich.

1

jak dostajesz się rekrutację to masz test. A są naprawdę różne pytania i otwarte i zamknięte. Trzeba coś pokodzić oraz zaproponować rozwiązanie (napisać jak ty byś to zrobił). Potem jest rozmowa. Na rozmowę dostają się osoby które najlepiej napisały test. Na rozmowie nie byłem jeszcze. Testy pisałem z JAVY jak i z JAVASCRIPT.

0

hej, mam pytanko - ile procent punktów zaliczało test? czy było istotne z której cześci punkty? Javę zrobiłem dobrze, ale mogłem położyć pierwszą część....

0

Dasz znać jaki zakres materiału mniej więcej obowiązuje z javy i czego można się spodziewać? dużo było zadań logicznych lub nie do końca związanych ze stanowiskiem?

0

Podbijam zna ktoś jakieś konkrety i czy w ogóle warto tam pracować?

0

Byłem u nich na teście, po którym z resztą odpadłem :)
Generalnie jest to ponad 20 stron a4, podzielonych na 5 działów. bazy danych, java, js, algorytmy, i jeszcze jeden którego nie pamiętam.
Na test przewidziane 2 godziny.

0

Ja też byłem u nich na teście, zastanawiam się jaki jest powód rekrutacji trwającej od lipca 2016 ?
Ktoś coś może o nich więcej ?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1