Która książka będzie lepsza

0

Aktualnie na początek, kupiłem tą książkę http://helion.pl/ksiazki/cshpk.htm żeby zapoznać się z logiką języka. Następnie chcę poczytać już konkretnie o programach z windows forms, .net.

I mam dylemat, którą pozycje wybrać:

http://helion.pl/ksiazki/cshnet.htm - bardzo dobre opinie na tym forum, przystępnie napisana, ale ... opisuje tylko .net 2.0

Czy może nowszą pozycję http://www.lideria.pl/Jezyk-C[...]Troelsen/sklep/opis?nr=202179

Kwestia jest tylko taka, że jestem początkujący i nie chce wpaść od razu w zaawansowaną książkę. Obecnie wchodzi już .net 4, więc zakładam że ta książka o .net 2 już straciła na atrakcyjności ?!

0

Sam powiedziałeś, że jesteś początkujący, więc przypuszczam, że nawet nie będziesz korzystał z nowości nowego środowiska .NET. Sam jestem posiadaczem pierwszej pozycji, jestem z niej zadowolony.
Jeśli posiadasz wiedzę z programowania, np w C++, książka będzie strzałem w dziesiątkę.
Idealnym uzupełnieniem będą artykuły, które pomogą zrozumie istotę programowania w c#.

http://www.centrumxp.pl/dotNet/20,1,kategoria,Kurs_C.aspx

0

Nie straciła atrakcyjności i nie straci jeszcze przez jakiś czas.

Posiadam obie podane przez Ciebie pozycje.

Pierwsza jest b. dobra dla początkujących i szczerze mogę ją polecić.

Druga jest lepsza, ale kierowana już dla bardziej zaawansowanych osób, także może na razie się wstrzymaj z tą pozycją.

0

Czyli co, jak skończę czytać pierwszą pozycję p. Lisa, to co radzicie kupić ?
W kolejnej książce chciałbym się już nauczyć np. windows forms oraz .net, ale też może w miarę na poziomie podstawowym.

Czyli polecacie następnie http://helion.pl/ksiazki/cshnet.htm ?
Tylko martwi mnie właśnie ten net 2

0
saa napisał(a)

Czyli polecacie następnie http://helion.pl/ksiazki/cshnet.htm ?

Ja zaczynałem od tej książki i mogę polecić.

saa napisał(a)

Tylko martwi mnie właśnie ten net 2

.NET Framework 2.0 jest podstawą (znajdziesz to wszystko czego potrzebujesz do stworzenia swojej aplikacji). Musisz się najpierw nauczyć co zawiera wersja poprzednia żeby bez problemu sięgnąć po nowości z następnych .NET Frameworków. Owszem możesz od razu zacząć się uczyć WPF, WFC czy LINQ, ale to moim zdaniem porywanie się z motyka na słonce jak dla początkującego programisty C#.

A na dzień dzisiejszy .NET Framework 2.0 jest na większości systemów Windows. Pisząc więc pod niego masz ten komfort, że potencjalny użytkownik ma już ta wersje ma zainstalowaną. Vista zawiera standardowo .NET Framework 3.0, a Win 7 .NET Framework 3.5 i SP1 do niego. Ale z popularnością Visty to wiemy jak jest. Niby też można bez problemu zainstalować nowe wersje .NET Frameworka, ale musisz wziąć pod uwagę, że będziesz musiał tłumaczyć użytkownikowi co to jest, gdzie to ściągnąć, po co ściągnąć, itp itd;

0
saa napisał(a)

Czyli co, jak skończę czytać pierwszą pozycję p. Lisa, to co radzicie kupić ?
W kolejnej książce chciałbym się już nauczyć np. windows forms oraz .net, ale też może w miarę na poziomie podstawowym.

Czyli polecacie następnie http://helion.pl/ksiazki/cshnet.htm ?

Tylko martwi mnie właśnie ten net 2

Akurat z wersja nie jest tak, jak z telefonami komórkowymi, że najlepiej kupić ten co ma najwięcej bajerów itp. Net 2.0 jest wystarczający nawet dla bardziej zaawansowanych programow, które będziesz pisał, aby się nauczyć języka i jego zagadnień. W tej książce masz kompleksowo opisane formsy, kontorlki no i przede wszystkim specyfikę języka C#.

0

Ok, dostałem już pierwszą książkę i czytam.
Ale pierwsze pytanie - autor opisuje w niej windows forms z poziomu linii komend, bez wykorzystania interfejsu graficznego jaki daje VS 2008. Czy w tej książce tez tak jest ? http://helion.pl/ksiazki/cshnet.htm ? Bo VS ma graficznie bardzo dużo kontrolek przedstawionych, i nie wiem, czy szukać książki która opisuje VS czy pozostać przy linii komend ?

0
saa napisał(a)

Ale pierwsze pytanie - autor opisuje w niej windows forms z poziomu linii komend, bez wykorzystania interfejsu graficznego jaki daje VS 2008. Czy w tej książce tez tak jest ? http://helion.pl/ksiazki/cshnet.htm ?

W tej książce autor też nie opisuje wykorzystania Visual Studio. Poza tym nauczenie się korzystania z Designera Windows Forms nie stanowi żadnego problemu moim zdaniem. Wykorzystanie go następuje w sposób intuicyjny. W końcu całość operacji potrzebnych do dodania nowej kontrolki to tylko jej przeciągnięcie z Toolboxa.

0

Do VS są raczej oddzielne książki, jak ta: http://helion.pl/ksiazki/vs25ke.htm
Ale ja na początku skupiłbym się na nauce języka i technologii, nie IDE.
A książki Pana Lisa... No cóż, popularne wśród prowadzących na uczelniach - to chyba wystarczająca antyreklama ;P

0

Jeśli chodzi o pierwszą pozycję, to osobiście od niej zaczynałem i dobrze ci radzę nie martw się wersją 2.0, tylko się z niej ciesz. Jest to jak na dzień dzisiejszy najlepiej rozpowszechniona wersja, bo co po tym że będziesz pisał w .Net4, jak tego ani na WinXP nie uruchomisz, ani Linuksy w Mono nie posiadają takiej funkcjonalności. Za to w .Net2 Możesz być pewien że program ruszy na 90% działających komputerów (te 10% to np. mój kumpel, który wciąż uwielbia pracować na win98).

Co do VS, to najlepiej nie zawracaj sobie tym głowy, zwyczajnie utwórz projekt i pracuj jak opisano w książce nawet nie używając żadnych generatorów. Z czasem dojdziesz do tego, że jednak ci się one przydadzą i jak powiedział Mendoza zaczniesz ich używać intuicyjnie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0