Operator wymaga dwóch argumentów.

0

Witam, zaczynam się wkręcać w środowisko programistyczne - bawiąc się programem Magiczne Bloczki. Napotkałem na pewien problem, w sumie obszedłem go innym sposobem ale ciekawi mnie dlaczego powstaje. W skrócie - gdy nadaje operatory "większy lub równy" dla zmiennej to program informuje mnie że Operator "<" wymaga dwóch argumentów. . Przykład : Dla zmiennej a tworzę blok warunkowy : a>=1 oraz a=<10, no i podczas testowania algorytmu ukazuje się mym oczom błąd. Pozdrawiam

1

Nie robiłem nigdy nic w tym programie, ale z reguły operator mniejszy-lub-równy zapisuje się <= a ty masz =<. Większy lub równy wygląda ok.
a>=1 oraz a<=10
Spróbuj, powinno pomóc.

PS. Ciekawie wyglądającym programemm służącym do tworzenia algorytmów 'wizualnie' jest JavaBlock -> http://javablock.sourceforge.net/ . Ciągle rozwijany, kompatybilny z pythonem i javaScriptem i ma wersję apletową (http://javablock.sourceforge.net/applet.php) Jeśli nie jesteś przywiązany do MB to możesz spróbować.

0

Rzeczywiście ta pomyłka spowodowała błędny komunikat :) Co do języka programowania do jakiego się przymierzam to C++. Nie mam pojęcia czy dobrze go atakuję zaczynając od zabawy w programie "Magiczne Bloczki". :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0