Część I. Programowanie w Delphi

Adam Boduch

Pierwsza część książki poświęcona będzie podstawom szybkiego projektowania aplikacji. Nauczysz się korzystać z Delphi i poznasz zasadę działania samego języka programowania.

Część I może okazać się dla Ciebie najtrudniejsza! Nie chodzi mi o to, aby już na wstępie zniechęcić Cię, drogi Czytelniku, do dalszej lektury. Chcę tylko zapewnić, że dalej pójdzie już z górki. Wystarczy tylko, abyś zrozumiał podstawowe zasady budowy i działania Delphi. Poznawanie kolejnych poleceń będzie już tylko kwestią czasu, a ja postaram się korygować Twoje ewentualne błędy przez cały czas, od pierwszego do ostatniego rozdziału tej książki.

W pierwszym rozdziale zapoznasz się ze środowiskiem Delphi. Poznasz jego podstawowe elementy oraz zasady funkcjonowania.

Kolejny rozdział poświęcony będzie językowi Object Pascal. Poznasz takie podstawowe pojęcia, jak instrukcja warunkowa czy pętla. Cały ten rozdział wzbogacony będzie o przykłady ilustrujące działanie poszczególnych składników, po ich przeanalizowaniu powinieneś zrozumieć zasady działania tych elementów.

W rozdziale trzecim zawarto omówienie samej biblioteki VCL. Ten fragment książki powinien być dla Ciebie o wiele ciekawszy niż poprzednie rozdziały Poznasz bardziej zaawansowane aspekty programowania wizualnego.

Rozdział kończący tę część to rozdział czwarty, w którym mowa będzie wyłącznie o środowisku Delphi. Omówię najważniejsze opcje związane z Delphi oraz narzędzia, które przydadzą Ci się podczas dalszej pracy w tym wspaniałym środowisku.

de25kp.jpg Więcej informacji

Delphi 2005. Kompendium programisty
Adam Boduch
Format: B5, stron: 1048
oprawa twarda
Zawiera CD-ROM
[[Delphi/Kompendium|Spis treści]]

[[Delphi/Kompendium/Prawa autorskie|©]] Helion 2003. Autor: Adam Boduch. Zabrania się rozpowszechniania tego tekstu bez zgody autora.

0 komentarzy