Analiza plików pdf konwertowanych z dwg (CAD)

Odpowiedz Nowy wątek
2020-03-04 13:32

Rejestracja: 4 tygodnie temu

Ostatnio: 2 tygodnie temu

0

Witajcie,
Zwracam się do Was z pytaniem czy istnieje techniczna możliwość stworzenia algorytmu, który z przekonwertowanego pliku dwg na pdf wykona następujące czynności:

  • na rzucie poziomym automatycznie zlokalizuje i oznaczy kolorem elementy liniowe według zadanej grubości - efekt ostateczny patrz załącznik
  • na rzucie poziomym zwymiaruje na podstawie zadanej skali odniesionej do któregoś z elementów rzutu zlokalizowane i zaznaczone kolorem elementy linowe
  • automatycznie zliczy z rzutu poziomego konkretne zadane kształty

Pozostało 580 znaków

2020-03-06 21:54

Rejestracja: 2 lata temu

Ostatnio: 11 godzin temu

0

Sam fakt, że to jest DWG przekonwertowane na PDF raczej niewiele Ci da jeśli chodzi o kolorowanie po grubości lini. Ale za to, jeśli poszczególne rzeczy są na różnych warstwach to jesteś w domu, bo są toole/liby, które to ogarniają. Na przykład javowa: https://www.qoppa.com/pdfprocess/

Taki lib przyda Ci się do rysowania po PDFie, więc jeśli tylko chcesz to robić w javie to ściągaj i działaj :) Jeśli nie, to pewnie znajdziesz coś innego dla swojego języka.

Do samej detekcji kształtów. Np grubość linii itp, polecam OpenCV. Świetne narzędzie do analizy obrazu. O ile nie ma czegoś typowego dla Twojego problemu (np jakiś lib architektoniczny), to raczej nie znajdziesz nic lepszego do analizy obrazu. Ponadto to znane narzędzie więc jest spore community.

Pozostało 580 znaków

2020-03-09 14:33

Rejestracja: 4 tygodnie temu

Ostatnio: 2 tygodnie temu

0

Rysunki konwertowane z dwg do pdf nie są płaskie, natomiast nie mam pewności jaki wpływ na późniejszą edycję w pdf ma rysowanie na warstwach.
Generalnie zależy mi na tym, aby stworzyć soft który trybie manualnym umożliwi jak najszybsze przeliczenie ilościowe konstrukcji. Następnie ten proces chciałbym maksymalnie zautomatyzować. Dysponuję szeroką wiedzą w zakresie przedmiarowania konstrukcji natomiast poszukuję programisty, który będzie potrafił to zakodować.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany napisaniem takiego softu to proszę o kontakt na priv.
Pozdrawiam,

edytowany 1x, ostatnio: Dawwidp, 2020-03-09 15:47

Pozostało 580 znaków

2020-03-09 21:43

Rejestracja: 16 lat temu

Ostatnio: 2 minuty temu

Lokalizacja: Kraków

0

To raczej będzie ciężkie w realizacji i mało dokładne, zamiast bawić się w interpretację linii na pdfie czemu nie skorzystać z jakiegoś wyjściowego modelu BIM? na zachodzie BIM coraz bardziej popularny :)


It's easy to hate code you didn't write, without an understanding of the context in which it was written.

Pozostało 580 znaków

2020-03-12 12:38

Rejestracja: 4 tygodnie temu

Ostatnio: 2 tygodnie temu

0

Na etapie kosztorysowania model BIM nie jest jeszcze dostępny, natomiast nie rozumiem dlaczego wymiarowanie miałoby być mało dokładne ? W jaki sposób zatem działa np. Blue Beam Revu ? Jeśli pdf został przekonwertowany z dwg to jest przy wykorzystaniu odpowiednich bibliotek powinno udać się wymiarować szczegółowo.

edytowany 2x, ostatnio: Dawwidp, 2020-03-12 12:40

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0