licencja .DWG

0

Cześć, czy znacie jakieś darmowe programy do przeglądania plików w formacie DWG dla FIRM? Wersje free znalazłem tylko dla użytkowników indywidualnych.

0

Program się nazywa DraftSight® i jest do pobrania tutaj: https://www.3ds.com/products-[...]t-cad-software/free-download/

Uzywamy w firmie na kilku stanowiskach, całkowicie daje radę i z tego co się orientuje to wersja darmowa jest także przeznaczona do wykorzystywania w firmach w celach komercyjnych.

0

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem:
"3. Try DraftSight Professional with a free 30-Day Trial. Experience powerful, time-saving functionalities like industry standard content that can be added to a document with ease and batch printing to print multiple files without opening them. Companies that need to customize their CAD system using LISP will find significant value in DraftSight Professional. Start your free trial by downloading the free version of DraftSight for Windows, then click "Try DraftSight Professional" under the product Help menu."

Czyli wersja free jest dla użytkowników indywidualnych i dla firm (też), a wersja pro jest trialem na 30 dni?

0

Nie pamiętam dokładnie, ale wiem, że też się nad tym zastanawiałem, ale moje wątpliwości wyjaśnił jeden z naszych architektów.
Zasadniczo wersja free to nie jest professional, ale i tak wymaga rejestracji. Chyba podczas instalacji wybierasz, czy chcesz triala, czy free.
W każdym razie - mamy ten program w firmie jakieś 2-3 lata i nie ma żadnych problemów. Wersja darmowa całkowicie daje radę.
Najlepiej sobie pobierz, zainstaluj i baw się.

P.S. Wersja linuksowa działa bez żadnych problemów, w moim odczuciu sprawniej i szybciej, niż na Windowsach :)

0

Właśnie nie mogę nigdzie znaleźć zapisu, że wersja free jest też przeznaczona dla firm. Przejrzałem wszystko i nie mogłem znaleźć tego zapisu.

0

Moim zdaniem jest to dopuszczone - rzuć okiem na link https://www.3ds.com/fileadmin[...]DF_s/DraftSightenduserFAQ.pdf

Jest tam fragment DraftSight is a free, professional-grade 2D CAD product available for download at DraftSight.com. DraftSight provides professional and commercial CAD users, students and educators with a better way to create, edit and view DWG files [...] In addition to the free product, users can invest in the DraftSight Premium Pack - an affordable technical support and services package designed to help companies and educational institutions manage their CAD requirements by providing support

"professional and commercial CAD users" - wydaje mi się, że to jest to, czego szukasz :)

Jeszcze cytat z jakiegoś forum, gdzie użytkownik na zadane pytanie odnośnie możliwości wykorzystania komercyjnego dostał odpowiedź od producenta programu - the free version of DraftSight can be used to open, edit, save and print any kind of 2D drawing for your personal and/or commercial projects, but DraftSight Professional provides additional functionality and productivity tools to better suit your company’s needs.

0

Dzięki Panowie, wygląda na to, że programy są darmowe dla biznesu. Dziękuję :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0