Jak zmusić TortoiseSVN aby ignorował pliki konfiguracyjne podczas commita

Adam Boduch

W wielu projektach istnieją pliki konfiguracyjne, które lokalnie mogą ulec zmianie. Po ściągnięciu repozytorium na nasz lokalny dysk, możemy zmienić ustawienia konfiguracyjne, które odpowiadają parametrom naszego lokalnego projektu, czy serwera HTTP.

Przykładowo: w wielu aplikacjach webowych, w pliku konfiguracyjnym zadeklarowana jest ścieżka do katalogu projektu, na serwerze (np. /var/www/projekt). Po ściągnięciu kodów źródłowych na nasz lokalny dysk, chcemy zmienić tę ścieżkę (na C:/usr/src/projekt). Oczywiście TortiseSVN odnzaczy taki plik jako zmodyfikowany. Oznacza to, że przy każdym commicie na serwer, TortoiseSVN będzie starał się wysłać również ów plik konfiguracyjny, który lokalnie zmieniliśmy na nasze potrzeby.

Aby temu zapobiedz musimy dodać nasz plik konfiguracyjny (nazwijmy go config.php) do listy plików ignorowanych. W tym celu po wybraniu z menu kontekstowego, elementu Commit, należy zaznaczyć plik, który chcemy ignorować. Następnie klikamy na niego prawym przyciskiem myszy, i wybieramy Move to changelist, a następnie ignore-on-commit

commit.png

Spowoduje to przeniesienie pliku config.php do ignorowanych.

Zobacz też:

FAQ

0 komentarzy