MasterOf

MasterOf
2019-02-13 21:42

Jak co tydzień przeglądałem githuba i patrzcie co znalazłem :D
https://github.com/kleampa/not-paid

Ciekawe czy ktoś tego kiedykolwiek użył i czy podziałało

5c6481420b07d.png
MasterOf

W sumie to wpadłem na pomysł, żeby napisać skrypt, który generuje losowe błędy na stronie i z biegiem czasu pojawiały by się one częściej i więcej ( w różnych miejscach na stronie, jakieś popupy) :D

cerrato

Kolega kilka lat temu zajmował się serwisem klimy i wentylacji w dużych obiektach. Jak klient zalegał z zapłatą to kumpel zdalnie coś wyłączał/blokował. Zaraz potem klient dzwoni z informacją o awarii, na co kolega odpowiadał "bardzo chętnie przyjadę, ale księgowa przekazała mi, że macie zaległości". Kilka minut i miał potwierdzenie wpłaty na mailu :)

MasterOf
2019-02-05 23:35

Podprowadzone gdzieś z internetu :D

Pipes

Ponad 24 doby oglądania non stop czyli jakby nie patrzeć pooglądajmy 8 godzinek dziennie i mamy 72 dni, co nam daje 3-miesięczny bootcamp :)

MarekR22

jestem w połowie :)

MasterOf
2019-01-28 18:21

Miałem się tutaj pochwalić grą nad którą pracuję, a więc:
Jest to taka prosta, fajna gra, którą wrzucę do Google Play. Są różne mapy, jak widać na załączniku, aktualnie 6. Na mapie jeździsz i rozwalasz wszystko a ludzie/zwierzęta (zależy co na tej mapie jest) próbują cię powstrzymać i rozwalić twoją brykę :D. Za zdobyte z rozwalania monety ulepszasz auto, kupujesz nowe.

Tworzę ją z jednym dźwiękowcem (który jest też grafikiem 2D, super gość). Ja natomiast programuje i zajmuje się scalaniem tego wszystkiego w całość. Modele są z assetstore, uznaliśmy, że tak będzie najlepiej, ponieważ znaleźć dobrego grafika pracującego za darmo jest bardzo ciężko a już lepiej wydać kilka stów na modele.

Gra posiada generator światów, który wykorzystuje Perlin noise. Można zdefiniować seed świata oraz jego wielkość. Wiele jeszcze trzeba przy niej zrobić ale na prawdę bardzo fajnie pracuję się nad małym i ciekawym projektem. Jeśli jesteście zainteresowani to będę was informował a jak nie to nie :)

cerrato

@LukeJL: a co powiesz o pszczółce Mai w wersji 3D?

MasterOf

Stworzyłem wątek w którym postaram się w miarę wolnego czasu wrzucać nowe rzeczy - https://4programmers.net/Forum/Oceny_i_recenzje/322305-too_many_ways

MasterOf
2019-01-21 12:23

Opowiem wam jak to jest z Google Play.
Aplikacja kwejka, którą stworzyłem oraz wcześniej o niej tutaj pisałem zyskała 2000 aktywnych użytkowników w ciągu kilkunastu dni. Było mi niezmiernie miło. Nawet Kwejk do mnie napisał i pytał się czy to ja jestem twórcą. Pochwalili ją i na tym się skończyło.

Ale tutaj wkracza Google, które wyrzuciło aplikację ze sklepu przez obrazek dziecka z papierosem (załącznik). Uznali, że to zbyt wulgarne i kompletnie usunęli aplikację wraz z użytkownikami.
A w ocenie treści zaznaczyłem, że mogą takie obrazki się pojawiać, wyliczyli średnią wieku od 16-18 lat, a więc to chyba nic gorszącego dla ludzi w takim wieku.
I to nie byłoby najgorsze, jednak są aplikację, które także wyświetlają różne obrazki z podobnych stron. Nie zostały one usunięte, może miałem pecha po prostu. Nie wiem

Teraz zajmuje się tworzeniem gry, która ma już takich swoich fanów. Może na dniach coś wrzucę jeśli chcecie :D

cerrato

@MasterOf: myślałeś o założeniu jakiegoś ruchu religijnego albo partii politycznej?

MasterOf

Pewnie, druga Polska Partia Przyjaciół Piwa :D

MasterOf
2018-12-27 19:40

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kwejk

Moja pierwsza aplikacja na google play :D
Robiona od tak do portfolio, myślę nad udostępnieniem kodu źródłowego na jakiegoś githuba. Co o tym myślicie?

Spine

Np. jego format daty jest niekompatybilny z wieloma językami backendowymi. Miesiące numerowane od 0.

WeiXiao

@Spine: Myślałem że to żart, ale później wyszło skąd ten wspaniały pomysł i nagle wszystko robi się jasne JS Date object was ported from Java 1.0, that's why. Inheriting all its flaws... :D