Pinek

Pinek
2019-01-16 16:33

Minął miesiąc od mojej laserowej korekcji wzroku opisanej tutaj: No to jestem dzień po lasero... ;)

Aktualna wada cząstkowa:
Oko prawe 0,75 astygmatyzmu
Oko lewe 0,25 astygmatyzmu
Wada cząstkowa powinna się powoli goić jeszcze aż przez rok - wówczas będzie można mówić o ostatecznym efekcie.

Efekty uboczne, które były dzień po operacji:

  • widzenie przez mgłę - minęło po kilku dniach
  • efekt Halo wieczorem wokół świateł - praktycznie minął (nie jest mega komfortowo jeździć poza miastem nocą, ale to przed operacją też nie lubiłem)
  • zaburzenia ostrości - minęły jakoś po tygodniu
  • suchość oczu - trochę mam podrażnione oczy kiedy długo biorę prysznic, razem z myciem włosów (albo to przez gorąc w kabinie, albo może kropla szamponu się dostaje do oka).
  • zakraplanie oczu - aktualnie stosuję już tylko krople nawilżające, kilka razy dziennie.

Podsumowując, nie używam już żadnych okularów ani soczewek ;) widzę wyraźną różnicę w porównaniu z tym przed operacji. Mogę to porównać do większej liczby fpsów :D - jak patrzę w dal, i ruszam głową, to obraz się nie zamazuje

Tak czy inaczej, operacja przecina rogówkę i ją wstawia z powrotem, przez co pani doktor odradzała mi np trenowanie sportów walki. Jakieś kopniaki, czy odpychania to jeszcze z maską taką jak Bielecki w ręcznej, ale już boksu np to raczej nie.

Czy jestem zadowolony? Tak, jestem zadowolony, bo żyję na co dzień teraz bez okularów. Czy polecam? Tak, chociaż każdy indywidualnie powinien rozpatrzeć swój przypadek.


@Hispano-Suiza @Adam Boduch @Spine @cerrato @somedev @Berylo

azalut

na poczatku przeczytałem: "zaburzenia osobowości - minęły jakoś po tygodniu" 😁

Pinek

@azalut: te jeszcze nie minęły :D

Pinek
2019-01-03 18:50

Dzisiaj dotarł mój pierwszy nawilżacz powietrza Philips HU4803 :) No jestem ciekawe czy komfort siedzenia przed kompem ulegnie poprawie :D

Pinek

to z jednej strony pokoju będę sobie nawilżał, a z drugiej tę wilgoć pochłaniał :D super pomysł

dochaty

Jest nawet wątek na forum o nawilżaczach powietrza, jeżeli kogoś interesuje: Jaki nawilżacz powietrza do mieszkania możecie polecić?

Pinek
2018-12-19 12:51

No to jestem dzień po laserowej korekcji wzroku :) Zabieg był robiony w Poznaniu w Optegrze, metodą FemtoLASIK.

Sam zabieg - krótki (!5-20 minut), bezbolesny, jedynie rozpórki na powieki (żeby nie mrugać) sprawiają pewien dyskomfort. No i trochę czuć, że coś dotyka ci oka :) Zabieg składał się z dwóch części - najpierw na jednym stole operacyjnym jeden laser wycina nabłonek rogówki - widziałem coraz bardziej postępujące zamglenie oka. Potem na drugi stół i drugi laser - już korygujący wadę, modyfikujący część właściwą rogówki. Wtedy widziałem prawie że kalejdoskop - zielone światło, potem się rozproszyło, potem jasne światła, potem światłą skaczą po różnych stronach.. no było dziwnie :D po zabiegu doktor patrzył jeszcze raz na moje oczy, okazało się że mała nić się wplątała jakoś w prawe oko, więc poszliśmy raz jeszcze oko zakroplić i tę nić wypłukać, co się udało.

Po zabiegu, w przeciwsłonecznych okularach wracałem do domu, gdzie zacząłem zakraplać oczy - a trochę tego jest - wczoraj co godzinę, od dziś co 2h będę musiał. Dzisiaj byłem już na kontroli - czytam bardzo ładnie (te małe literki z tablicy), nie ma zamglenia więc wszystko idzie ku dobremu :)

Póki co skutki uboczne:

  • lekkie zamglenie widzę (delikatne, powinno przejść w ciągu kilku dni)
  • wieczorem, jak widzę światła samochodów nadjeżdżających z naprzeciwka, to widzę lekką aurę wokół nich (powinno przejść w ciągu kilku tygodni)
  • wahania ostrości (mogę przeczytać coś wyraźnie, ale po chwili mieć problem już z przeczytaniem tego - to też jest jak najbardziej normalne i powinno zniknąć w ciągu kilku(nastu) dni)

Piszę ten wpis, i ogólnie doktor już pozwolił na korzystanie z kompa, ale do świąt będę starał się ograniczać kompa, TV ;)

--
Wołam zainteresowanych z poprzedniego wpisu:
@Hispano-Suiza @Adam Boduch @Spine

somedev

To ze ktoś kto zaczyna nosić okulary bez nich nie widzi to nie skutek ale przyczyna i nie mylmy tego Lol. Przypomina mi się tekst https://www.wykop.pl/wpis/150[...]al-muche-wyrwal-jej-skrzydla/

somedev

@GodOfCode: chyba za dużo drinków przy lepieniu pierogów. Pijesz - nie pisz.

Pinek
2018-12-17 22:10

Jutro idę na laserową korekcję wzroku, mam nadzieję że jeszcze będę zdolny pisać posty na tym forum ;)

Hispano-Suiza

@Spine: Widocznie sie nie udalo i oslepl. Coz. Szkoda. Spoko posty pisal. Ale nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo... Na jego miejsce zatrudnimy kogos innego :-)

Rizorz

był dobrym programistą