Zlot 4programmers.net w dniu 14.08.2004

Adam Boduch

Zlot użytkowników serwisu 4programmers.net odbędzie się 14.08.2004 roku w miejscowości Boryszyn, a konkretnie w Pętli Boryszyńskiej (jest to trasa turystyczna), która znajduje się w pobliżu wspomnianej miejscowości.

Będąc na zlocie będziecie mieli okazję zwiedzić Międzyrzecki Rejon Umocnień. Trasa obejmuje tzw. "Pętlę Boryszyńską" czyli system podziemnych tuneli i komór niedokończonej baterii pancernej nr 5. Zwiedzanie trwa 1,5-2 godz.

Dojazd

Pętla Boryszyńska znajduje się koło Boryszyna (gm. Lubrza, pow. Świebodzin, woj. lubuskie).

boryszyn_mapa.gif

Dla jadących od strony Poznania i Zielonej Góry zjazd z obwodnicy Świebodzina (droga E30 kierunek na Świecko), 800 m za skrzyżowaniem na Szczecin, przy Stacji Obsługi Daewoo, w prawo, na Lubrzę i Staropole (Uwaga! Nie zjeżdżać na Szczecin, Gorzów, Międzyrzecz).

Dla jadących od strony Szczecina i Gorzowa Wlkp. ze względu na remont mostu na Obrze w Międzyrzeczu (w dzień roboczy można postać godzinę w korku) zalecamy drogę nr 22 przez Lubniewice, Trzemeszno Lubuskie, Wielowieś, Zarzyń i Boryszyn. Bardzo sympatyczna trasa wśród lasów, mały ruch, drogi dobre (przeważnie). W Trzemesznie uwaga na przejazd kolejowy pod kątem 90 stopni! Można też pojechać drogą E65: zjazd w Skwierzynie za mostem na Obrze, w prawo, na Bledzew, Templewo, Pieski (patrz mapa).

Ponieważ dojazd jest lekko problematyczny, proponujemy spotkanie w Poznaniu skąd całą grupą pojedziemy do wspomnianej miejscowości. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie abyście dojechali bezpośrednio na miejsce zlotu. Tak więc w dla chętnych, w Poznaniu spotykamy sie o godz. 3.00 w nocy z 13 na 14 sierpnia i czekamy na pierwszy pociąg Świebodzina. Stamtąd dojeżdżamy do Boryszyna autobusem lub pociągiem.

Orientacyjny czas trwania zlotu to 7 dni, lecz oczywiście nikogo nie trzymamy na siłę - każdy może wrócić kiedy zechce. Jeżeli chodzi o nocleg to prawdopodobnie będziemy spali pod namiotami (może na miejscu znajdzie się jakieś pole campingowe) więc najlepiej by było posiadać takowy.

Linki

5 komentarzy

He he.. :) Widzisz, tam nie zaglądałem.. :/

historia:

31-08-2008 21:23 lofix mały facelift, aktual linków, literówki, niech zostanie wpisik na pamiątkę
13-07-2004 15:16 Adam Boduch (Brak)

14.08.2004?? Chyba coś nie tak z datą.. :D

Oznacz to, że trzeba by i w tym roku coś wykombinować...

O kurde, ale suchar.. w Newsach sortowanie powinno być po dacie pierwszego wpisu :-/