XLV Spotkanie Warszawa-JUG

Koziołek

Warszawska Grupa Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG) zaprasza na 45. spotkanie, które odbędzie się 14.04.2009 (wtorek) o godzinie 18:00 w sali 5440 Wydziału MIMUW przy ul. Banacha 2 w Warszawie.
Temat prezentacji: JavaFX - Imperium kontratakuje
Prelegent: Bartek "Koziolek" Kuczyński
Bartek opowie o tym, skąd wziął się pomysł na JavaFX, czym jest i dlaczego warto się nim zainteresować. Porówna ją z Flexem i AJAXem oraz omówi język skryptowy, który towarzyszy tej platformie z jej najważniejszymi narzędziami. Powie nam również, dlaczego JavaFX nie jest taka wspaniała, jak na pierwszy rzut oka może się wydawać. Całość zostanie okraszona przykładową aplikacją napisana w JavaFX Script.

Bartek "Koziolek" Kuczyński jest absolwentem Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego i czwarty już rok zajmuje się programowaniem. Interesuje się metodykami tworzenia oprogramowania, które mają być całkowicie niezawodne. Zawodowo jest związany z systemami rozliczeniowymi i migrowaniem starego kodu na platformę Java EE. Prywatnie bawi się JavaFX tworząc niewielkie gadżety oraz ulepszenia na strony WWW i fotografią. Prowadzi bloga KoziołekWeb - O Javie...O życiu..., w którym, poza sprawami nietechnicznymi, pisze o metodykach, wzorcach, programowaniu i komputerach w życiu zwykłego użyszkodnika.
Planowany czas prezentacji to 1,5 godziny, po której planuje się 15-30-minutową dyskusję.
Wstęp bezpłatny!

0 komentarzy