Podsumowanie roku 2006

Adam Boduch

Tradycyjnie, jak co roku pragnę podsumować miniony rok 2006. Korzystając z okazji chciałbym również złozyć wyjaśnienia w związku ze wczorajszą awarią oraz utrudnionym dostępem do serwisu. Podczas przenoszenia części serwisu na nowy serwer, spostrzegliśmy iż IP nowego serwera nie jest widoczna dla części użytkowników polskiego internetu. Ciekawe prawda? Później doszły problemy techniczne z jednym serwerem, na którym umiejscowiona jest baza danych. Dzisiaj wszystko powinno wrócić do normy, mamy nowe IP, uaktualnione zostały wpisy w serwerach DNS. Mamy nadzieje, że po odświeżeniu tychże wszystko wróci do normy i przestaną nas nękać ciągłe problemy z serwerem. Tymczasem powracając do podsumowań, standardowo zacznijmy od statystyk.

Statystyki

Ze względu na problemy techniczne w zeszłym roku (ciągłe zmiany serwera) nie jesteśmy podać pełnych danych statystycznych dotyczących ilości wizyt. Ze szczątkowych danych i wyliczeń można stwierdzić, że zanotowaliśmy 1.914.469 wizyt. [#]_

W roku 2006 zarejestrowało się u nas 8.595 użytkowników, którzy napisali 44.063 posty oraz zmodyfikowali (w tym napisali) 4.893 artykułów.

Można zaobserwować słabsze wyniki zarówno w ilości wizyt jak i zaangażowania użytkowników, w rozwój serwisu w ostatnim kwartale roku. Przyczyną może być słabe działanie serwera, które wynikało w głównej mierze z zaniedbania. Miejmy nadzieje, że rok 2007, który jest siódmym rokiem działania serwisu, przyniesie wiele dobrego dla społeczności programistów.

.. [#] Dane wygenerowane na podstawie statystyk AWStats

Zobacz też:

1 komentarz