Konkurs WavesCup

Adam Boduch

logo420x100.gif

KONKURS DLA STUDENTÓW

Konkurs Waves Cup jest wspólną inicjatywa Fundacji dla Uniwersytetu Jagiellońskiego, która wspiera rozwój edukacji oraz norweskiej firmy Making Waves, działającej w branży IT. Making Waves to również sponsor konkursu.

Adresatami konkursu są studenci polskich uczelni wyższych, którzy w dwuosobowych zespołach zadaniowych staną do rywalizacji w dziedzinie informatyki i programowania. Ich zadaniem będzie zaprojektowanie systemu umożliwiającego szybką edycję stron WWW, opartego na technologii ASP .Net i AJAX.

Organizatorzy opatrzyli konkurs hasłem: „Wolność i swoboda na Twoich warunkach”. Kierują je do twórczych, zdolnych studentów, którzy zechcą sprawdzić swoje umiejętności w dziedzinie programowania. Ważną motywacją będzie zapewne główna nagroda. Trzy najlepsze drużyny wezmą udział w płatnym, dwumiesięcznym stażu w Making Waves, połączonym z pobytem w Oslo, w norweskiej siedzibie firmy. Dodatkowo laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymają nagrody rzeczowe: laptop Apple MacBook (I miejsce), smartphon firmy Asus (II miejsce) i iPod Apple (III miejsce).

Konkurs rozpocznie się 10 marca i potrwa do 20 maja 2007 r. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 kwietnia. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystości Laurealiów 20 maja 2007 roku na Rynku Głównym w Krakowie.

Making Waves, organizator WavesCup, to nowoczesna firma informatyczna, której domeną jest budowanie marki firmy lub produktu w Internecie, doradztwo strategiczne, złożone systemy informatyczne oraz integracja systemów. Siłą firmy są kompetencje i doświadczenie jej specjalistów – najważniejszą wartością Making Waves są ludzie.

Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Michał Seweryski oraz Ambasada Królestwa Norwegii w Polsce.

Do udziału w Konkursie zachęcają również patroni medialni: Eurostudent, PHP Solutions, Software Developer's Journal, Interia, Internetowy Dziennik Technologiczny mbiznes, Alma Mater, Inicjatywa IT w Krakowie, ICT Pomerania, Dziennik Polski, codeguru i 4programmers.net.

Szczegóły dotyczące organizacji i zasad konkursu oraz regulamin dostępny jest na stronie www.wavescup.com
</span>

Załączniki:

0 komentarzy