Hosting strony na Azure

0

Cześć wszystkim. Orientuje się ktoś jak to wygląda z wystawianiem strony na Azure od strony płatności? Czy stronę nie komerycjną mogę tam za darmo hostować?

0

Komercyjną też możesz za darmo hostować, bo istotne jest tylko jaki plan wybierzesz.

Mówisz o stronie statycznej czy dynamicznej? Statyczną da się ogarnąć całkowicie za darmo wraz z twoją własną domeną, przy Azure App Service już tak lekko nie ma, w darmowym planie jest tylko subdomena w *.azurewebsites.net.

0

Stronka napisana w React + .Net Core, będzie na niej dodawanie coś ala artykułów, filmików, możliwość rejestracji, komentowania itd

2

https://azure.microsoft.com/en-us/pricing/details/app-service/linux/

Jeżeli zmieścisz się we "Free" (czas pracy procesora/1 GB miejsca) i nie potrzebujesz własnej domeny to za darmo. W innym wypadku od €0,016/godzinę wzwyż. Tam "Basic" jest opisane jako "test", a dopiero Standard jako "production", ale da się i na Basic spokojnie żyć. Nie liczę bazy danych, która jest płatna oddzielnie, jeżeli potrzebujesz.

W podobnej cenie da się też samemu zestawić maszynę wirtualną (1 vCPU i 1 GB RAM z tego co pamiętam), wtedy musisz co prawda sam za to odpowiadać, ale możesz domenę sobie ustawić bez problemu.

Ogólnie: Azure jest drogie, ale fajne, jeżeli wykorzystujesz jego możliwości (np. regiony, autoskalowanie itp., albo Blob Storage albo Azure Functions); dla prostych zastosowań typu hosting API i frontu to ja bym jednak kupił VPS od OVH.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1