Na tel. nie działa calc na telefonach

0

Wg dokumentacji powinno działać.

<iframe style="height: calc(90vh - 4px);width: calc(90vw - 4px);box-sizing: border-box;" ></iframe>

a na żadnym tel nie pokazuje w ogóle formularza, ani android ani iOS.
jaka może być przyczyna?

formularz google.
jak coś pokażę na pw stronę, wolę unikać sytuacji spamowania w odpowiedziach na ankietę

2

Po pierwsze - iframe to zło i raczej nie powinno się tego stosować.
Po drugie - o ile dobrze kojarzę, to ma znaczenie, co w tym iframe osadzasz i jeśli ma to być z innego serwera (piszesz, że nie widać formularza - czyli pewnie chcesz osadzić jakieś gotowe rozwiązanie od Google) to mobilki mają z tym problem/blokują ze względów bezpieczeństwa. Poza tym przeglądarki webowe mają (z tego co czytałem) bardzo dziwne wymagania i brak jakiegoś jednego atrybutu może skutkować tym, że ramka się nie wyświetli.

Do poczytania:
https://community.weebly.com/t5/How-Do-I-In-the-Community/iFrame-not-showing-up-on-mobile-devices/td-p/152588
https://stackoverflow.com/questions/45117519/iframes-not-loading-on-mobile-or-tablet
https://forum.freecodecamp.org/t/iframe-not-showing-on-mobile-devices/323376/5
https://stackoverflow.com/questions/51745536/google-docs-iframe-not-working-on-mobile-devices
https://stackoverflow.com/questions/43328938/iframe-not-displaying-on-mobile-screen
https://stackoverflow.com/questions/39658461/iframe-issue-with-mobile

0

Skoro iframy to zło to jak inaczej sobie wyobrażasz załadowanie takich treści?

2

Sposobów jest kilka.

Przede wszystkim - skoro jesteśmy na forum dla programistów, to czemu chcesz korzystać z gotowych rozwiązań przeznaczonych dla amatorów, zamiast takie coś sobie napisać samodzielnie?

Ale zakładając, że jednak musisz/bardzo chcesz skorzystać z wielkiego G - możesz chociażby odpalić https://formfacade.com/website/embed-google-form.html. Nie sądzę, żebyś miał więcej niż 100 wypełnień ankiet miesięcznie, więc się spokojnie możesz załapać na wersję darmową.

Albo inna opcja, tylko z tym jest trochę zabawy, ale w necie (chciażby na SO) jest to ładnie opisane - można założyć ankietę Google, a potem strzelać do niej samodzielnie przez AJAX'a.

0

@cerrato: Czemu iframe to zło twoim zdaniem ? Cały czas się go używa i sprawdza sie w wielu przypadkach gdy potrzeba większej izolacji w microfrontendowej architekturze. W moich casach zazwyczaj duże kobyły enterprise rozwijam poprzez dodanie właśnie nowej "aplikacji" w iframe i komunikacje przy pomocy mechanizmów przeglądarki. I projekty działają dość dobrze od paru lat. Mega zajebiste jest możliwość sterowania uprawnieniami na co może sobie pozwolić coś z iframa i działa na wszystkich przeglądarkach nawet starych wersjach ie :).

0

@Schadoow: może jeszcze do osadzenia jakiejś zewnętrznej apki to przejdzie, ale osadzanie treści innych stron to rak. Co do konkretnych zarzutów:

  • rozwala to nawigację - zarówno w zakresie tego, co się wyświetla w pasku adresu, jak i potem historię nawigacji, czyli "wstecz"
  • dla użytkownika (to de facto jest rozwinięcie poprzedniego punktu) zaciemnia to, co właściwie widzi - bo jest jakiś adres, ale treści widoczne są realnie czymś innym
  • poszerzając poprzedni punkt - za bardzo nie ma możliwości podlinkowania bezpośrednio do danej treści - bo linkujesz do strony ogólnej, a to co jest w ramce będzie niewiadome,
  • zaciemnia/przeszkadza w SEO i psuje indeksowanie/działanie robotów
  • potrafi popsuć układ/nie działać poprawnie na mobilkach
  • mamy <object> oraz <embed>
  • miewa kłopoty ze skalowaniem, a w szczególności z RWD
  • nieraz ciężko przewidzieć rozmiar tego, co będzie w ramce - więc mogą się pojawić paski przewijania, co nieraz wygląda bardzo słabo. Poza tym od razu widać, że to nie jest część strony, ale coś doklejonego

W każdym razie - jak widać, do osadzenia apki to jeszcze da radę, ale podtrzymuję, że do tworzenia stron to powinno się to wywalić.

1

@cerrato:

rozwala to nawigację - zarówno w zakresie tego, co się wyświetla w pasku adresu, jak i potem historię nawigacji, czyli "wstecz"

nie ma znaczenia w kontekście większości SPA

dla użytkownika (to de facto jest rozwinięcie poprzedniego punktu) zaciemnia to, co właściwie widzi - bo jest jakiś adres, ale treści widoczne są realnie czymś innym

jak wyżej nie zawsze zmiana stanu -> zmiana adresu

poszerzając poprzedni punkt - za bardzo nie ma możliwości podlinkowania bezpośrednio do danej treści - bo linkujesz do strony ogólnej, a to co jest w ramce
będzie niewiadome,

linkowanie to odtwarzanie stanu strony bez znaczenia co jest w środku mam serwisy które są prostymi SPA i nie odtwarzają stanu a mam serwisy które mają najebane zewnętrznych komponentów w iframach webcomponentach i stan jest odtwarzany.

zaciemnia/przeszkadza w SEO i psuje indeksowanie/działanie robotów

to żaden argument bo większość stron które nie są SSR ma taki problem

potrafi popsuć układ/nie działać poprawnie na mobilkach

tutaj nie wiem nie robię pod mobilki.

mamy <object> oraz <embed>

nie zalecane do wyswietlania obiektów html i depracted

miewa kłopoty ze skalowaniem, a w szczególności z RWD

to jest ten sam argument co pod mobilki

nieraz ciężko przewidzieć rozmiar tego, co będzie w ramce - więc mogą się pojawić paski przewijania, co nieraz wygląda bardzo słabo. Poza tym od razu widać, że
to nie jest część strony, ale coś doklejonego

kwestia desginu nie związana z technologią

Podsumowując:
Adres nie zawsze odzwierciedla stan i odtwarzanie stanu strony jest kompletnie inną kwestią. Skalowanie i wygląd są kwestią designu bez związku na technologię. SEO jest utrudnione to fakt jak z większością stron nie SSR.

0

jak wyżej nie zawsze zmiana stanu -> zmiana adresu

W sumie to jak pisałem - jeśli chodzi o aplikację webową, to się zgadza, ale jeśli tworzysz stronę firmową (czyli standard - "o nas", "oferta", "kontakt" itp.) albo np. bloga czy inną stronę, która ma w miarę statyczną treść, to jednak bym był daleki od iframe

nie ma znaczenia w kontekście większości SPA

Ale przecież możesz mieć anchory w stronie i wtedy możesz linkować do określonych miejsc na stronie (to odnośnie tych "długich" stron, które nie mają podstron, tylko sekcje), a samo SPA i dynamiczne ładowanie treści to jest rak i jedna z gorszych rzeczy, jakie się trafiają. @Freja Draco o tym pisała jakiś czas temu i pojawił się ciekawy wątek (nie chce mi się go teraz szukać). W każdym razie - do szału mnie doprowadza jak przeglądam coś, przewijam a potem mi się treść zmienia, coś na dole pojawia, góra znika, treść się modyfikuje, jak @Freja Draco pisała - zaznaczony tekst się odznacza i ogólnie jest to totalny antywzorzec w zakresie UX :P

kwestia desginu nie związana z technologią

ja staram się patrzeć na to całościowo - na stronę jako gotowy produkt/działający byt, a nie rozbijać na elementy składowe. I technologicznie może i jest OK, ale "tak po ludzku" to nie podobają mi się iframe ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1