VPS + odpalenie jar z aplikacją Spring web.

0

Hej,
od jakiegoś czasu mam VPS(Centos7) w nazwa.pl i postanowiłem odpalić tam plik jar z prostą web aplikacją w Springu.
Ten sam plik jar po odpaleniu pod Windowsem wyświetla jakiś kontent po wpisaniu w przeglądarce localhost:8080 ale po odpaleniu na VPS jest cisza.
Dodam tylko że prędzej odpaliłem sobie kontener dockera httpd i tam po umieszczeniu odpowiednich HTML wewnątrz wszystko się wyświetlało poprawnie na domenie którą mam podpiętą pod tego VPS.
A no i sam jar startuje bez najmniejszego problemu na VPS.
O czym nie wiem ? jak to ruszyć żeby działało ?
Dzięki za ewentualną pomoc i pozdrawiam.

0

przy odpalonej jar'ce po wpisaniu w przeglądarke http://ip-twojego-vps:8080 nie działa?

0

niestety http://ip-twojego-vps:8080 nie działa :(, ale jak na VPS wklepie curl localhost:8080 to dostaje odpowiedniego HTML w odpowiedzi.

0

Zmieniłem domyślny port w appce z JAR na 80(prędzej dla Tomcata który działa w środku domyślny był 8080) i po odpaleniu tego pliku i wpisaniu będąc na VPS "curl localhost" dostaje odpowiedniego HTML ale jak łącze sie z zewnątrz przez przeglądarkę to server nie odpowiada. To jest mega dziwne bo jak odpale kontener dokerowy httpd z plikami w środku to po wpisaniu na VPS "curl localhost" też mam odpowiedniego HTML którego jestem w stanie zobaczyć łącząc sie z poza VPS przez normalną przeglądarkę, gdzie wpisuje moją domene i wszystko działa bez problemu.
Ktoś ma jakieś pomysły ?
Pozdrawiam

0

dziwna sytuacja, powinno działać. Spróbuj jeszcze takie obejście: postaw dockera z appachem lub zwykłego appache'a i przekieruj 80 na port aplikacji springowej (czyli 8080)

0

@Ramsfeld
Jeśli uruchamiasz apkę i ona się binduje do 8080, z wewnątrz po localhoście działa a na zewnątrz nie to czy przypadkiem jakiś firewall na tym Linuksie tego nie blokuje? CentOS domyślnie blokuje porty. Sprawdź ustawienia firewalld.

Drobna uwaga poza głównym wątkiem. Staraj się nie uruchamiać na frontowym serwerze procesów z uprawnieniami roota (docker się do tego zalicza). Możesz uruchomić JARa jako zwykły użytkownik na dowolnym porcie wyższym od 1023 a za pomocą iptables albo firewalld zrobić port forwarding a 80 do portu apki. Porty do 1023 są portami systemowymi i tylko procesy roota mogą się do nich bindować.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1