PSD 2 HTML

0

#PSD2HTML #psd #html #css #js

Mam pytanie:
Jak dostaję od klienta plik PSD2HTML( plik photoshop do przeniesienia na html/css/js) to co jest lepsze:

  1. Zakodować kod semantycznie i wstawić do worpdpressa, a do pól które mają być edytowane przez klienta podłączyć Advanced Custom Fields np:

    get_field('nazwa-pola')'

    itd. ? (przykład to taki projekt https://robothabanera.github.io/box/) czy... </p>
  2. Kodować to za pomocą narzędzi Wordpress + jakiś page builder do tego Wordpressa (np.elementor) -> tutaj minus jest taki że dostanę śmietnik w kodzie . ?

Co jest lepsze wersja 1 czy 2 ?

1

Zależy od budżetu, na pewno lepsza jest opcja 1 (szczególnie przy późniejszym utrzymaniu), ale jak klient ma do w doopie i chce taniość to szkoda czasu (chyba, że chcesz sobie poćwiczyć w ramach nauki).

0

Z punktu widzenia klienta w przypadku wersji 1 zmiany będą mniej intuicyjne, bo w wersji 2 w elementorze jak coś zmieniasz to od razu zmiany się generują w builderze, w przypadku wersji 1 klient musi wejść do ACF i szukać tego pola bo to jakby w zupełnie innym miejscu 'siedzi' w wp-admin, łatwiej się pogubi taki JanuszPol

0

W builderze typu elementor, divi, origin itp. może przy okazji rozwalić cały layout, nawet niechcący, bo to strasznie niestabilne jest. W ACF jest ten plus, że edytuje tylko wybrane pola, lub nawet można je wyłączyć z edycji i ograniczyć skalę zniszczeń.
Najlepiej ustalić wcześnie co jest ważne i w razie czego potem już nie odbierać telefonu :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0