Czy XHTML jest jeszcze używany?

0

Pytanie dokładnie takie jak w temacie, czy XHTML jest jeszcze gdzieś używany przy budowaniu stron? Mam przygotować prezentację na temat budowy szablonów w oparciu o XHTML i CSS, szukam informacji na internecie, ale nie znalazłem nigdzie jednoznacznej odpowiedzi na ten temat. Może jest tutaj ktoś zgłębiony w temat i może pomoże mi rozwikłać problem jak zabrać się do prezentacji, czy szukać informacji o XHTML, na jakich platformach czy programach do tworzenia szablonów jest używany? Może po prostu wziąć się za wprowadzanie w prezentacje HTML5 skoro tak bardzo jest połączony z XHTML? Dziękuję bardzo za pomoc.

0

Mimo swojej nieco mylącej nazwy, specyfikacja HTML5 tak naprawdę definiuje dwa języki: HTML5 oraz XHTML5. Ten drugi jest tym samym, czym był XHTML 1 dla HTML 4, czyli korzysta dokładnie z tych samych znaczników i atrybutów, a jedynie określa nieco inny sposób zapisu oraz klika dodatkowych ograniczeń w celu uzyskania zgodności z ogólnym językiem XML. Nie ma zatem obawy - XHTML nie umarł i na dodatek ma się całkiem dobrze :-)

http://www.kurshtml.edu.pl/html/czy_xhtml_umarl,html5.html

0

Czyli mam rozumieć, że HTML5 to jest tak naprawdę HTML5 i XHTML5, więc nie mam się czym przejmować bo jakbym chciał stworzyć szablon, to po prostu mogę korzystać ze wszystkich dobrodziejstw HTML5, a XHTML to tylko tak jakby dodatkowe rozszerzenie które posiada inną deklarację typu dokumentu tego DOCTYPE?

1
Krispi One napisał(a):

Czyli mam rozumieć, że HTML5 to jest tak naprawdę HTML5 i XHTML5

Nie całkiem. Dokument HTML5 może być XML-em, ale nie musi.

  • HTML5 jest następcą HTML4.x,
  • XHTML5 jest następcą XHTML1.1 (po porzuceniu gałęzi 2.0).

http://www.kurshtml.edu.pl/html/wymagania_stawiane_dokumentom_xhtml,xhtml.html
https://pl.wikipedia.org/wiki/XHTML#XHTML5

0

Panowie, to będąc jeszcze w temacie szablonów. Jeżeli chodzi o tworzenie szablonów strony, to może chodzić o tą dyrektywę doctype, i do tego body head title itd? czy o tworzenie szablonu w jakimś Joomla czy Wrodpress?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1