Jedna kolumna dwie wartości w Highcharts

0

Hej,
mam pewien problem z wykresem w Highcharts. Problem jest bardziej skomplikowany ale powiedzmy, że mam dane dla kilku osób w pewnej skali.Mam dane dotyczące maksymalnych wartości oraz wyniki osiągnięte przez te osoby. I na wykresie chciałbym wyświetlić maksymalną wartość oraz w tej samej kolumnie wartość osiągniętą przez osobę. Najlepiej przykład:

http://jsfiddle.net/stz7btw6/1/

"John Total" to ile miał John do zjedzenia a "John Current" to ile zjadł. No i to chciałbym wyświetlić na wykresie. Maksymalna wartość dla pierwszej kolumny była by 8 bo miał do zjedzenia 8 a aktualna wartość była by 3.(dla pierwszej kolumny) bo w pierwszej serii ma 8:

series: [{
  name: 'John Total',
  data: [8, 9, 4, 7, 6],
},

a zjadł w pierwszej serii 3:

{
  name: 'John Current',
  data: [3, 4, 3, 2, 5],
  stack: 'male'
},

Tylko że w załączonym przykładzie na jsFiddle wykres dla pierwszej kolumny wynosi 11 bo dane się zsumowały. Jak mógłbym uzyskać efekt, że jedna kolumna zawiera się w drugiej a maksymalna wartość będzie wskazywała na wartości z pierwszej tablicy(John Total) tak jak na załączonym obrazku?KTbbj.png. Gdy najechałbym na niebieskie pole miałbym 8 a na czarnym było by 3? Próbowałem różnych kombinacji z arrays data w serii, kombinacji ze stack, szukałem w dokumentacji metod które mogły by pomóc ale nie znalazłem nic co by mi pomogło.

0

Możesz zamienić pierwszą series na coś takiego:

{
  name: 'John Total',
  data: [
   {y: 5, originalValue: 8},
   {y: 5, originalValue: 9},
   {y: 1, originalValue: 4},
   {y: 5, originalValue: 7},
   {y: 1, originalValue: 6},
  ]
}

i zmienić tooltip'a tak, żeby wyświetlał originalValue zamiast y.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0