Modyfikacja pliku .json za pomocą javascript ?

0

Witam,

Piszę sobie pewien program w javascript. W pewnym momencie, pod koniec działania programu pojawi się widok z jakimiś dwoma inputami. Chciałbym dane, które zostawi użytkownik, przechowywać w jakimś pliku na serwerze.

Kiedyś wykonywałem podobne zadania za pomocą js:

var xhr = new XMLHttpRequest();
xhr.open('post', 'update_json.php', true);
xhr.send(data);

Gdzie dane były zapisane w formacie klucz: wartosc

Następnie w plik php sprawdzałem czy dane post istnieją i za pomocą fopen, fseek, fwrite i fclose zapisywałem to. Trochę zabawy był z ustawieniem 'kursora' w php tak żeby dane dopisywały dobrze, składnia była zachowana i potem nie było problemu przy odczycie tego json w javascript. Jednak jakoś mało eleganckie wydaje mi się to rozwiązanie, może macie jakieś sugestie w tym temacie, jest możliwe nadpisywanie plików za pomocą jakiś funkcji / instrukcji z samego javascript ?

W każdym razie potrzebny jest plik / miejsce do przechowywania statycznie danych i sposób na jak najprostsze zapisywanie ich tam.

0

Prościej by było w php/node pobrać cała zawartość bieżącego pliku json i taki string przekształcić na obiekt js / tablicę php - robisz co trzeba i zapisujesz wynik do pliku (pomijam już fakt, że takie rzeczy raczej baza powinna robić).

0

Jeżeli wielu użytkowników ma działać na tym samym pliku to jednak przenieś to do jakiejś bazy, bo się kiedyś obudzisz w sytuacji, gdzie plik będzie miał 0 bajtów długości ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0