Google maps API lokalnie

0

Witam,
pracuję obecnie przy dużym projekcie gdzie w wielu miejscach wykorzystywane są mapy google.
Problem dotyczy głównie api do streetView, ponieważ kilka razy uległo zmianie i część funkcjonalności przestało działać.
Obawiam się dalszych zmian google maps API.

I mam pytanie czy jest jakaś możliwość trzymania wersji tych api lokalanie na serwerze. Wystarczą same struktury obiektów w JS.
Jeżeli macie jakiś pomysł albo jakieś sugestie to bardzo proszę o pomoc.

0

Mam kod, który normalnie funkcjonuje. Następuję zmiana api google i muszę zmieniać na widoku obsługę streetView. Do tej pory zdarzyło się 2 razy w ciągu 9 miesiący.

0

To i tak nie będzie działać, bo API tylko podpytuje serwer o dane. Jeżeli usuwają stare API, to raczej zarówno bibliotekę JS, jak i odpowiedzi serwera na zadane pytania w starym formacie.

Korzystając z najnowszych API masz przynajmniej kilka lat, zanim to przestanie (o ile w ogóle) działać i zazwyczaj jakieś 2 lata na aktualizację kodu (która nigdy nie jest jakoś ekstra drastyczna), gdzie stary kod działa na zasadzie "przestarzały".

Edit:

Do tej pory zdarzyło się 2 razy w ciągu 9 miesiący.

Eee, a na pewno kod dobrze napisałeś? Jakieś linki informujące o zmianach? Chyba, że korzystasz z jakiejś bety API?

0
dzek69 napisał(a):

Eee, a na pewno kod dobrze napisałeś? Jakieś linki informujące o zmianach? Chyba, że korzystasz z jakiejś bety API?

Kod był raczej dobry, ponieważ działał i był wielokrotnie testowany w różnych przypadkach.
Dokładnie to raz zmieniła się obsługa streetView i stylów mapy. Pokazał bym kod, ale jestem obecnie w pracy i nie mam czasu na przeglądanie historii repozytorium.

Może po prostu miałem pecha, że akurat w pewnym momencie nastąpiła zmiana obsługi api.

Tak czy siak dzięki za pomoc ;) temat w sumie do zamknięcia, bo raczej i tak nic się z tym nie zrobi.

0

API to interfejs komunikacyjny, nie możesz go "trzymać lokalnie". To tak jakbyś miał klienta, którego przedstawiciel gada po polsku i jest zamieniony na przedstawiciela gadającego tylko po angielsku - masz dwie opcje - albo zacząć gadać z nim po angielsku albo wynająć tłumacza. Podobnie z nowym API - albo modyfikujesz stary kod aby bezpośrednio "dogadał się" z nową wersją usługi albo tworzysz warstwę pośredniczącą, która tłumaczy stare zapytania na ich nowa wersję.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0