Google robots, a js.

Odpowiedz Nowy wątek
2015-11-23 19:21

Rejestracja: 11 lat temu

Ostatnio: 1 tydzień temu

0

Witam,

Nie jestem zbyt dobry SEO. A dzisiaj miałem zastanawiałem się nad kwestią JS, Ajaxa, Angularjs.
Czy roboty google już czytają, chociaż częściowo js? Czy aplikacja napisana w Angularze jest bardziej SEO
przyjazna niż ta w jquery?

Przykład. Mam stronę www z samochodami. Na niej wyszukiwarka samochodów. Wyszukiwarka ładuję wynik przez ajax.
Jak dokument DOM jest gotowy to wystrzela się ajax i zwraca samochody. Jak w takim przypadku zostanie zinteksowana wyszukiwarka samochodów? Jeżeli nie ma do niej bezpośredniego linku, a dwa ładuje wszystko przez ajax?

Pozostało 580 znaków

2015-11-23 20:25
Moderator

Rejestracja: 13 lat temu

Ostatnio: 1 dzień temu

Lokalizacja: Rzeszów

0

W Google oczywiście nic nie ma, na forum także oczywiście nic nie ma. Kilka miesięcy temu ostatnio był taki temat.

Czy aplikacja napisana w Angularze jest bardziej SEO przyjazna niż ta w jquery?

W obu frameworkach możesz napisać aplikację, która będzie przeźroczysta dla Google i aplikację, która będzie czytelna dla Google. Wszystko jak zawsze zależy od tego jak to zrobisz, a nie w czym to zrobisz. Choć z racji różnic w sposobie korzystania z Angulara i jQuery - bardziej "SEO" będzie to jQuerowe, bo zapewne będzie to statyczny HTML z dynamicznymi elementami, a nie pusty szkielet z doładowanymi dynamicznie modułami. A najbardziej SEO będzie to, co nie wymaga javascriptu.

Choć ty poruszasz jeszcze inny temat - czy roboty wypełniają formularze - to zupełnie inny temat niż wykonywanie js przecież! Po części Google podobno próbuje - to też znajdziesz w Google na ile sobie Google w tym temacie pozwala.


Pozostało 580 znaków

2015-11-23 21:13

Rejestracja: 11 lat temu

Ostatnio: 1 tydzień temu

0

Własnie czytałem, że niby w Angularze masz tam route RESTfull i przez to niby google czyta te routes jak normalne href, ale kurde :D dla mnie dziko :D przecież roboty musiały by dalej czekać na odpowiedz a ajaxa. To jak moze poczekaj w angularze to dlaczego nie moze w jquery. I w ogle takie bzudy czytalem, ze angular jest googla wiec jest SEO-przyjazny :D noo tak, ale google robots czytają dokumenty DOM. Czyli czytają wszystko co jest bez ajaxa. Google robots widzą praktycznie Twoją stronę tak jak byś wył js w przeglądarce. Tak więc jak masz tego ajaxa. który wystrzela zaraz po załadowaniu strony to google juz nie powinny go widziec, ale ja z SEO troche do tyłu jestem. Mogło coś sie zmienic na poczatku 2014 (Penguins) i dlatego podałem taki prosty przykład na wystrzelenie tego ajaxa, bo tej kwestji nie jestem pewny.

A właśnie i koleś na końcu dodał, że napisał swoją stronę wizytówkę w angularze. Wszystkie pliki js,css zmumifikował, do tego to samo zmnijszył na maksa zdjęcia. Ażeby ta jego strona jak najszybicej się ładowała, bo to już z 60% sukcesu. I podumówał, że po jakiś 10 dniach miał kilka tysięcy odwiedzin :O Noo ja myślę, jak to ma faktycznie działać, to ja mogę i tego angulara ogarnąć. Tylko pytanie do specjalistów czy tak rzeczywiście jest?

edytowany 2x, ostatnio: poniatowski, 2015-11-23 21:18

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0