Panel backend dla własnego serwisu

0

Zamierzam stworzyć serwis o tematyce ogłoszeniowej w oparciu o Laravel. Serwis ten będzie miał swój backend (np. kategorie, zatwierdzanie zgłoszeń, statystyki itd).
Pytanie jak rozwiązać kwestię np. edytora statycznych stron? Tak aby nie wynajdywać koła od nowa.
Pomyślałem o Wordpressie - rozwiązanie sprawdzone i przetestowane, ale wtedy dojdzie do duplikacji paneli (wordpress ma swój). Niby można by rozbudowywać wordpressowy backend o pożądane własne dodatki - ale odstrasza trochę brak MVC i pewnie wyjdzie spagetti.

Ogólnie chciałbym się dowiedzieć jakie rozwiązania byłyby najlepsze do zbudowania własnego panelu backendu aby to miło współgrało z Laravelem.

0

zapewne są takie rzeczy zbudowane na konkretnie tym frameworku - w tym kierunku szukaj

0

A co tu wynajdywać koło na nowo? Robisz tabelkę z kolumnami: id, title, content. W panelu admina wrzucasz jakiś plugin z edytorem graficznym np ckeditor, od strony usera wywołujesz stronę np /page/1 która wyświetli ci zawartość rekordu o id 1.

0

Jak dodasz do tego obsługę wielojęzyczności, przełączanie strony z języka na inny, to jednak już się robi więcej roboty. No albo po prostu faktycznie poszukać jakiegoś gotowego CMSa w laravel i jego rozbudowywać

0

Dodajesz kolumnę z z id języka, Nie raz nie dwa takie coś robiłem a w pracy i prywatnie zawsze robimy strony od 0 ewentualnie kopiując fragmenty, które można wykorzystać :)

0

Nie chcę zbytnio demonizować, ale samo wyklikanie bazy danych jest proste. Samo ID języka nie załatwia sprawy bo posty trzeba ze sobą powiązać (że to ten sam art., ale w innym języku). Fakt - po stronie DB jest to diabelnie proste. Natomiast jeśli chodzi o frontend to trzeba generować odpowiednie URLe do przełączenia języka w locie.
Dodaj do tego jakieś w miarę porządnie zarządzanie obrazkami itd. Wyjdzie cały CMS jak WP : ) więc trochę mnie dziwi gadanie, że to takie nic... i jest to wynajdywanie koła od nowa po części.

0

Dla mnie to jest nic, zbyt dużo stron z własną wielojęzycznością napisałem. Uwierz wielojęzyczność przy reszcie którą musisz napisać to jest pikuś. Powiązanie przez url? Żaden problem. Dodajesz kolumnę url w której wstawiasz część urla wspólną dla każdego języka. wyświetlając stronę robisz where language and url i masz to co chcesz, jeśli nie zwróciło nic wyświetlasz dla defaultowego języka. Dodawanie treści w panelu admina? Żaden problem, wyświetlasz tyle inputów ile masz zdefiniowanych języków i dodajesz tyleż samo rekordów. Obsługa języka? żaden problem, wybrany język trzymasz w cookie i na podstawie tego wyświetlasz treści. Niezmienne treści? żaden problem od czego jest wbudowany w php gettext :) Edit, nie mówiąc o tym, że laravel ma wbudowaną obsługę wielojęzyczności ale w postaci tablic.

0

Użyj Drupala o wiele lżejszy+widoki.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1