Brak uprawnień w plikach, różny właściciel pliku

0

Mam problem z nie dużą stroną opartą na CMS Made Simple. Może jeszcze na początku dodam, że przenosiłem nie dawno tą stronę z darmowego hostingu na inny. Wedle instrukcji należało tylko wyczyścić (klikając w CMSie) cache, oraz skopiować pliki przez FTP ze starego hostingu na nowy. Problemem jest to, że wywala mi brak uprawnień przy niektórych plikach gdy chcę je usunąć lub dodać nowy - w module do zarządzania plików w CMS. Widzę tam, że właścicielem jednych plików jest username z FTP, a drugich jakieś 'virtwww'.

Co poradzić? Na darmowym hostingu było OK, czy to wgrywałem pliki z FTP czy przez CMS to właściciel był taki sam, a tu są dwa właściciele.

0

ustaw na folderach wymagających zapisu chmod 0777 (w necie znajdziesz jak to zrobić w Twoim programie ftp)

0

Z chmodami to już kombinowałem. W ogóle zrobiłem prosty pliczek .php który ma stworzyć pusty plik i permission denied ;o. To musi być chyba coś z właścicielami plików. Użytkownik FTP to jedno, a użytkownik apache'a ma inny username prawdopodobnie. Hosting jakiś dziwny?

0

Chmod 777 spowoduje w zasadzie IGNOROWANIE właściciela, więc jeżeli tylko dobrze to ustawisz to będzie dobrze działać.

0

Na hostingu mam 777 ale jak stworzę w CMS folder to z poziomu FTP nie mogę mu zmienić uprawnień "operation not permitted".

0

Lol. No to w tym przypadku uprawnienia musisz zmienić z poziomu php :p

Co utworzyło php jest do ruszenia tylko przez php, co utworzył ftp jest do ruszenia tylko przez ftp.

Co to za hosting? Pisz, żebyśmy wiedzieli czego nie kupować ;)

0

Czyli to przez to kopiowanie z jednego hostingu na drugi przez FTP. Ten hosting ma dziwny config że ma kilka userów i stąd ten problem. Na razie zrzucam dane z \uploads\ na kompa, a potem cmsem to wrzucę i będzie git. Hosting to serwery.pl

0

Lol, badziewny (widać po treści posta) hosting za taką kasę? Mam nadzieję, że nie opłaciłeś roku z góry - uciekaj stamtąd póki można.

0

Hmm.. nie wybierałem tego hostingu. Ja tylko zakodowałem stronę oprócz grafiki i wrzuciłem na hosting klienta, u którego wcześniej stała stara wersja strony którą robił ktoś inny. W ogóle, gdzie na tej stronie jest oferta hostingu www? Ja widzę tylko jakieś dedyki, chmury. Nie jestem specem ale wydaje mi się, że poprzedni wykonawca strony powiedział, że on załatwi dobry hosting, klient nie mając wiedzy zaufał i strona stoi na takim dedyku (i nie tylko strona pewnie) u jakiegoś gościa który to on zawinił w konfiguracji tego i stąd cały problem. Hm? :P

0

Jest możliwe, że to faktycznie stoi na tym hostingu - "chmura" to tylko nazwa marketingowa, nie mająca za dużo wspólnego z tym, czym chmura powinna być. Po adresie IP poznasz.

Poproś o kontakt do supportu hostingu od klienta i powiedz, że mają zwaloną konfigurację serwera.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1