Jakie wymiary w pikselach powinna mieć dobra strona internetowa?

0

Witam,projektuję właśnie z pomocą Adobe Photoshop swoją pierwszą stronę internetową bez żadnych tutoriali i zastanawiam się jakie wymiary w pikselach powinna mieć dobra strona internetowa (tak średnio) i jakich wy zwykliście używać ?

0

zwykłem używać 1024x768

0

tearz na topie jest responsywnosc i wszystkie 12 kolumnowe gridy a co za tym idzie nieodlacznie jest z tym zwiazana magiczna szerokosc 960 px i mysle ze to jest najpopularniejsza szerokosc dla templatek. ale zwyklo sie mowic ze najlepiej pisac dla najwiekszej liczby ludzi, wiec trzeba okiem zerknac na staty przegladarek i wyjdzie ze na rynku dosyc mocno atakowanym przez tablety 960 wydaje sie rozsadna:)

2

Jeszcze nalezy dodać jedną informacje do postu @szalonyfacet - Widoki responsywne oznaczają też zmianę wyglądu. Nie możesz zrobić jednego wygladu strony dla desktopów, tabletów i smartfonów, bo bedzie to cholernie niewygodne. Tablety i smartfony obsługuje się palcami na małym ekranie (czyli duża niedokładność + gesty) więc zarówno czcionka musi być czytelna jak i przyciski musza być łatwe do trafienia. Na desktopie obsługuje się zazwyczaj myszką (urządzeniem wskazującym) na całkiem sporym ekranie. Urzadzenia wskazujące będą zawsze dokładniejsze, ale muszasię poruszać z pkt a do b, podczas gdy wskazania palcem moga być w dowolnym miejscu ekranu.

Zastosuj raczej technikę mobile-first, czyli zaczynasz od najmniejszego możliwego ekranu i zastanawiasz się co pokazac uzytkownikowi a co ukryć. Co jest najważniejsze itp. Potem przechodzisz do większych ekranów i pytanie co odsłonic i jak, a na końcu desktop.

Podsumowując - nie robisz "pixel-perfect" bo to głupi pomysł, raczej budujesz blokami.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0