Rysowanie trasy za pomoca Google Maps API

0

Cześć,

Robię aktualnie webaplikację, która ma wyświetlać odbyte trasy na mapie, np. tak jak w Endomondo. Skorzystałem z Google Maps API i KML layers i wszystko działa tak jak należy.

Jednak problem polega na tym, że pliki KML muszą być publicznie dostępne. Dane w tych plikach należą do poszczególnych użytkowników, w związku z czym nie mogę sobie pozwolić na to, aby udostępniać te dane publicznie (nawet w głębokim ukryciu ;).

Restrykcja dostępu do plików tylko dla puli adresów IP Google odpada.

W związku z tym, szukam innych metod aby móc narysować trasę na mapach Google lub sposobu zabezpieczenia obecnego.
Myślę nad tym rozwiązaniem już kilka godzin, ale nie mogę na żadne wpaść.

Czy ktoś z Was ma może jakieś pomysły, które by mnie naprowadziły na rozwiązanie?
Z góry dziękuję za pomoc :)

0

Spójrz sobie w kod źródłowy endomondo. Współrzędne punktów na trasie są generowane z bazy z każdym requestem i zwracane w zwykłym tagu <script> jako javascriptowa lista. Sama trasa jest później normalnie rysowana w pętli.

Natomiast wciąż ktoś, kto ma dostęp do trasy może ją sobie w dowolny sposób wyeksportować i udostępnić innym. To trochę wygląda na problem z serii 'zjeść ciastko i mieć ciastko'.

0

Moim założeniem jest to, aby inny użytkownik nie dostał się do danych, które po prostu do niego nie należą. A jeśli użytkownik swoje własne chce udostępnić, pobierać itp. to już jego sprawa.

Widziałem w jaki sposób ma to Endomondo, jednak nie do końca rozumiem w jaki sposób te dane nakłada na mapę, stąd mój post.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0