div na div'ie - wykonanie skryptu

0

witam, powiedzmy tak: mam jeden div, gdy się na niego kliknie coś się dzieje (nie ważne co, np zmiana położenia tła w jquery). Mam na nim drugiego diva. Co zrobić, żeby po kliknięciu w drugiego nie robiło się to, co po kliknięciu w pierwszego? Obecnie w co bym nie kliknął, wykonuje się skrypt, który ma się wykonywać po kliknięciu w div1.

<div id='jeden'>

<div id='dwa'>
</div>

</div>

user image

1

Google: "event bubbling" oraz "prevent event propagation".

0

nie chciałem gotowca, ale może ktoś mi pokazać na przykładzie?

używam tego skryptu: http://kaioa.com/k/test/cyclotron/index.html i na tej panoramie mam inne divy. Chciał bym, żeby po klikaniu na te divy na panoramie nie przesuwało się.

0

Przecież dzek podał Ci odpowiedź i nie był to gotowiec. Tak ciężko poczytać i zrozumieć działanie eventów? Pokolenie internetu jest straszne, wszędzie szukacie gotowego rozwiązania, a jeśli ma więcej niż dwie linijki to tl;dr. Niemal każde pytanie już zostało zadane, dzięki wyszukiwarkom można znaleźć na nie odpowiedź dużo szybciej, niż zadając pytanie na forum, tylko trzeba poświęcić na to trochę WYSIŁKU.
Podam gotowca, to nie będziesz musiał się pocić: if (e.eventPhase == Event.BUBBLING_PHASE) return;. Wymyśl tylko, gdzie to upchnąć i co to jest e, chyba dasz radę?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0