Przesunięcie strony - margin

0

Witam. Mój problem polega na tym, iż gdy treść strony rozciągnięta jest do tego stopnia że tworzy się scroll pionowy to cała strona przesuwa się o kilka pikseli w lewo. Spowodowane jest to umieszczeniem w głównym containerze stylu margin:0 auto;Po usunięciu i ustawieniu "sztywnych" wartości wszystko jest w porządku i nie ma już problemu z przesunięciem. Jak temu zaradzić? Może coś koliguje z tym stylem przez co jest taki skutek? Dzięki za odpowiedź.

1

na każdej stronie tak jest - po prostu zazwyczaj strony mają na tyle treści że zawsze pojawia się pasek przewijania
w czym Ci to właściwie przeszkadza?

0

Przeszkadza mi to w utrzymaniu porządku - jedności. Na stronie głównej mam artykuły a po przejściu do jednego z nich gdy pojawia się scroll to niestety ale strona się przesuwa. Czy rozsądnym rozwiązaniem będzie "wypełnienie" na siłę strony do poziomu ukazania scrolla? Jak to będzie wyglądało przy większych rozdzielczościach, gdzie może się taki nie ukazać tylko dopiero po wyświetleniu XX komentarzy?

0

Jak chcesz to html, body { min-height: 101%; }, ale ogólnie uważam to za chybiony pomysł.

0

Próbowałem metody overflow-y:scroll; overflow:hidden; wszystko jest ok ale do czasu gdy chcemy scrollować - to oczywiste. Skoro mówisz, że jest to chybiony pomysł to co jeszcze mogę spróbować zrobić?

0

Chybiony pomysł to jest się tym przejmowąć. Albo wymuś te paski tak jak Ci podałem - ale to jest głupie moim zdaniem, albo to po prostu zostaw.. Innych opcji nie ma.

Tzn jest. Ukryć paski przewijania i zrobić obsługę scrollowania w javascripcie - i zrobić paski nad treścią - widoczne np. tylko przy przesuwaniu, a zanikające po zakończeniu scrollowania -> coś takiego realizuje ten dodatek do Opery -> https://addons.opera.com/en/extensions/details/slim-scrollbar/ -> możesz nawet sobie więc kod podglądnąć jak takie coś się realizuje.

Wada - wymaga javascriptu -> oczywiście możesz zostawić domyślne paski dla osób bez javascriptu.

Ale najlepsza odpowiedź w tym temacie brzmi: zostaw to, to tak ma być.

0

Zawsze trzymam się stałych reguł i wolę żeby wsio było spójne ze sobą, ale skoro mówisz, że "to tak ma być" no to w porządku. Postaram się wypełnić tą przestrzeń umieszczając np. więcej artykułów lub więcej informacji. Dzięki wielkie za odpowiedź i proszę o zamknięcie tematu. Miłego dnia.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1