Witam serdecznie
mam pytanie nie do końca o implementacje mapki Google, ale pytanie dlaczego czasami zwraca złą pozycje na mapie. Większość z podanych jest poprawna. Próbowałam na wiele sposobów:
Bez klucza i tu właśnie są błędy dotyczące położenia punku na mapie. Dane są odczytane z bazy i poprawne odnośnie adresu
Dla przykładu 'Korfantego 3D , Kędzierzyn-Koźle' wskazuje Gdańsk :
<script type="text/javascript">
function loadMap(options) {
// geocoder docs: http://code.google.com/apis/maps/documentation/geocoding/
var geocoder = new google.maps.Geocoder();
if (!geocoder) {
if (options.onError)
options.onError ('Failed to create geocoder');
return;
}
geocoder.geocode ({
address: options.address
},
function (results, status) {
if (status != google.maps.GeocoderStatus.OK) {
if (options.onError)
options.onError ('Geocoder response failed.');
return;
}
if (!results.length) {
if (options.onError)
options.onError ('Failed to locate address.');
return;
}
var myOptions = {
zoom: options.zoom,
center: results[0].geometry.location,
mapTypeId: options.mapType
};
var map = new google.maps.Map (document.getElementById (options.idDiv), myOptions);
var marker = new google.maps.Marker ({
position: results[0].geometry.location,
map: map
});
$('#listing-map *').hide();
var j = '<?php echo $ad['Ad']['ulica']; echo ' '. $ad['Ad']['miasto']; ?>';
marker.setTitle(j.toString());
attachSecretMessage(marker);
}
);
}
$(document).ready (function () {
loadMap ({
address: '<?php echo $ad['Ad']['ulica'] . ', ' . $ad['Ad']['miasto'] ?>',
idDiv: 'listing-map',
zoom: 16,
mapType: google.maps.MapTypeId.ROADMAP,
onError: function (error) {
$('#listing-map').html (error);
}
});
}); function load() {
if (GBrowserIsCompatible()) {
var listing-map = new GMap2(document.getElementById("listing-map"));
map.setCenter(new GLatLng(lat, lng), zoom);
}
}
</script>
<iframe width="270" height="300" frameborder="0" scrolling="no" marginheight="0" marginwidth="0" src="<?php echo $ad['Ad']['google_maps'] ?>">
</iframe>
W bazie ten adres $ad['Ad']['google_maps'] złe się konwertuje :( :( :(
https://maps.google.pl/maps?hl=pl&q=polska+gda%C5%84sk&ie=UTF8&hq=&hnear=Gda%C5%84sk,+Pomorskie&t=m&z=11&iwloc=A&output=embed
Nie rozumiem dlaczego np dla tego przykładu źle konwersuje a dla innych poprawnie. :( :( :(
Bardzo uprzejmie proszę o wskazówkę