Przesyłanie danych między stronami

0

Witam!
Napisałem czat i chciałem go umieścić na forum. Jednak z pewnych przyczyn nie mogę umieścić jego kodu bezpośrednio w forum. Wstawiłem, więc czat do forum za pomocą tagu iframe i mam problem z przekazaniem nicku do czatu. Chciałem użyć sessionStorage niestety nie działa na forum ;/. Ma ktoś jakiś pomysł w jaki sposób przekazać nick.
Z góry dzięki za pomoc! :)

0

<iframe src="czat.php?nick=tutaj_wstaw_nick"></iframe>. moze byc? nie wiem co za czat, w jakiej technologii, nic nie wiem. tylko to cos mozna latwo sobie podstawic, lepiej zeby skrypt czatu laczyl sie z danymi z forum (mozna znaleźć czesto gotowe kawałki, szczegolnie do popularnych forów (phpBB) wystarczy wpisac "integracja forum nazwa_forum")

0

Tak zrobiłem tak jak mówiłeś. Analizę QueryStringa i wydobycie nicka. Pięknie śmiga, aczkolwiek boję się nad bezpieczeństwem. Jeżeli ktoś wpisze czat.php?nick=admin
To podszyje się pod admina ;/

0

Forum jest SMF. Brakowało mi w nim niektórych rzeczy, to modyfikowałem kod źródłowy forum :/. A kiedy wstawiałem czat bezpośrednio na forum, częściowo nie działał i się rozjeżdżał. W tej chwili jeżeli ktoś się zaloguje, to ""iframe"" wygląda tak: <iframe src="czat.php?author=nick_zalogowanego".

0

1) Domknij znacznik <
2) Domknij tag <iframe>

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0