przesyłanie danych między plikami

0

Witam jestem nowy w programowaniu stworzyłem 2 programy które mają ze sobą współpracować jednak właśnie na tym utkwiłem .Pierwszy program ma za zadanie rysować wykres który mu się wpisze w konsoli dane pobiera z yahoo api drugi zaś ma za zadanie przeszukiwać wszystkie wykresy w których rsi jest wyżej 70 lub niżej 30 dzięki p=subprocess.Popen(["python", "wykres.py"]) drugi program wyskakuje i nie zatrzymuje pierwszego jednak nie wiem jak wprowadzić mu dane jaki wykres ma uruchomić. Konkretnie jak je przesłać do programu wykres.py lub jak wprowadzić mu te dane w konsoli zaraz po uruchomeniu.
Siedzę już nad tym kilka dni i stoję w miejscu naprawdę przydała by mi się pomoc

0

Nie rozumiem pytania. Z popen dostajesz obiekt który ma .stdin i .stdout otwartego procesu, więc mozesz tam pisać i czytać.

0

piszesz na 'stout' który staje się 'stdin' uruchomionego procesu i czytasz z 'stdin' który jest 'stdout' uruchomionego procesu.
Jak pisał "przedpiśca" :-)

0

dokładine tylko nie wiem jak tego użyć próbowałem stdout ale gdy go określę okno sie pojawia i natychmiastowo zamyka gdybyś mógł mi pokazać w jaki sposób ty byś to zrobił byłbym wdzięczny ewidentnie coś robię źle

0

popraw mnie gdzie robie błąd
w scaner.py
if rsi[-1] > 70 or rsi[-1] < 30 :
p=subprocess.Popen(["python", "wykres.py"],stdout=stock)
wywala mi błąd
main loop 'str' object has no attribute 'fileno'
w wykres.py
stdin=stockdouzycia
wiem że wszędzie ale próbowałem różnych opcji i nic nie działa

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0