[js] dostęp do hover

0

Witam, chciałbym móc za pomocą javascript edytować kolory strony. Wszystko wiem jak robić, jak się odwoływać do css, ale nie wiem jak się odwołać do pseudoklas css np. hover. Powiedzmy, że mam taki css

a:hover {
  color: white;
}

i chciałbym za pomocą javascript zmienić ten wpis. Proszę o nie pisaniu na temat zdarzeń w javascripcie, czy funkcji hover dostępnej w jQuery, bo nie o to pytam. Zależy mi na tym, żeby w javascripcie zmienić wszystkie kolory strony, skrypt powinien być uniwersalny, więc obsługa zdarzeń odpada, ponieważ element może mieć już przypisane zdarzenie.

0

skrypt powinien być uniwersalny, więc obsługa zdarzeń odpada, ponieważ element może mieć już przypisane zdarzenie.

Dobrze, że zwracasz uwagę na uniwersalność. Jednak chcę tylko dodać, że zdarzenia można przypisywać nie tylko używając np. onmouseover. Są jeszcze metody dodające zdarzenia, za pomocą których można dodać kilka funkcji obsługi zdarzeń i jedna nie nadpisuje drugiej. Chodzi o addEventListener (a dla IE jest attachEvent). element.addEventListener('mouseover', funkcja, false) nie nadpisze ani onmouseover, ani innych funkcji dodanych przez addEventListener.

Twoja prośba w ogóle wydaje się trochę dziwna. Czy mógłbyś zdradzić, co chcesz tak naprawdę zrobić? Napisałem w JavaScripcie dziesiątki tysięcy linii kodu i nigdy nie musiałem robić czegoś takiego, a z hoverem pracuję dość często (ostatni raz -- dosłownie wczoraj).

0

Mi też się to wydaje dziwne i sam zrobiłbym to inaczej, ale to jest odgórne polecenie, więcej szczegółów zdradzić nie mogę ;)

Po próbach uruchomienia skryptu na większych portalach szef przyznał mi rację i problem będzie inaczej rozwiązany (czyli tak jak od początku myślałem i pewnie tak jakby zrobił to bswierczynski, gdyby wiedział o co chodzi) ;]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1