@Buka77:
Z obrazka wynika, że po bokach od treści pole ze wzorkiem ma na górze strony mniejszą, a na dole większą wysokość niż pole ze wzorkiem w treści. Tak jest w rzeczywistym layoucie, czy może tam jest to wyrównane?
Layout ździebko upierdliwy i pewnie nie obędzie się bez brzydkiego lub przynajmniej brzydkawego kodu znaczników, skażonego pewną ilością elementów służących wyłącznie prezentacji.
Ma to działać w IE6, tak w ogóle?
Jeśli nie i jeśli paski ze wzorkiem u góry i na dole mają stałą, znaną wysokość, to możesz zastosować pozycjonowanie absolutne.
@leadersmind:
Tabelka nie jest metodą jak każda inna. Gdy walidator uzna coś za błąd, to jest to... błędem, a niekoniecznie czymś przestarzałym. HTML starszy niż 4.01 jest obecnie przestarzały. W zasadzie to nawet doctype Transitional można uznać za przestarzały.
Walidator W3C jest bardzo daleki od doskonałości. Nie sprawdza nawet całej składni, a co dopiero sensu strony. Zadaniem kodu znaczników jest oznaczenie struktury dokumentu. Walidator tego nie sprawdza, mimo że W3C silnie zaleca pewne rzeczy i odradza inne, definiując poprawne użycie strukturalnych elementów HTML-a.
Tabele służą do reprezentacji danych tabelarycznych. Użycie ich do layoutu przeczy zasadzie rozdzielenia warstw.
Nie wolno ściemniać, że wszystko jest z takim czymś OK, bo się waliduje. Świadczy to o niezrozumieniu samego HTML-a i/lub działania walidatora.
Gdy trzeba, to trzeba zastosować nieeleganckie rozwiązania. Czasem inaczej się po prostu nie da, a czasem rozwiązanie eleganckie jest zbyt skomplikowane i nieopłacalne (nie zawsze tworzy się kod najwyższej możliwej jakości mimo kłamstw jakie ludzie wypisują w działach "Misja i wizja naszej firmy"; nie zawsze klient potrzebuje najwyższej jakości za wszelką cenę).
W każdym razie nie ma co ściemniać, że wszystko jest z nieeleganckimi rozwiązaniami w porządku i że są one jak każde inne. Chyba że reszta Twojego kodu też jest nieelegancka ;).