[WWW]Pytanie dot. licensji

0

Witam!
Chciałbym zerżnąć ikonki i takie tam z joomli (CMS) czy to będzie legalne? Nie wiem nawet na jakiej ort! jest joomla ;-)
Pozdrowienia Alien

0

a byles na http://www.joomla.pl/index.php/content/view/1/6/

jest wolnym oprogramowaniem, jest bezpłatne! GNU GPL zapewnia swobodę dokonywania zmian w oprogramowaniu lub wykorzystywania jego fragmentów w nowych wolnych programach. Czy to oznacza, że możesz również zmienić licencję? Nie! Nie pozwala na to ani Prawo autorskie, ani inne przepisy prawa!

Wiec tak :)

0

Tylko jesli twoj "produkt" bedzie na GPL.

//Mala poprawka:
This website is powered by Joomla! The software and default templates on which it runs are Copyright 2005 Open Source Matters. All other content and data, including data entered into this website and templates added after installation, are copyrighted by their respective copyright owners.

If you want to distribute, copy or modify Joomla!, you are welcome to do so under the terms of the GNU General Public License. If you are unfamiliar with this license, you might want to read 'How To Apply These Terms To Your Program' and the 'GNU General Public License FAQ'.

0

Hmmmm a wiecie skąd można bez zoobowiązań ort! jakieś ikonki na www

0

Osobiście stosuję http://www.famfamfam.com/lab/icons/ - jest tego sporo i AFAIR udostępnione na zasadzie Public Domain (ale tutaj się upewnij - stosowałem w projekcie na Apache Software License było zgodne, czy z dowolną jest, to trzeba by doczytać, nie chcę wprowadzić w błąd).

//Added: Doczytałem - można używać w dowolnym projekcie pod warunkiem zawarcia informacji w creditsach o autorze ikon.

0

Wielkie dzięki!!!! Kocham was!;-)

0

a to jak mowa juz o licencjach to moze od razu zadam takie pytanko:
mamy jakies tlo, ktore jest rozpowszechniane na licencji GPL. jezeli chcemy go uzyc na stronie, to co mamy dostepnic na tej licencji (lub zgodnej)?
kod wynikowy HTML? skrypty server-side? a moze jezeli tlo jest dodawane za pomoca CSS, to tylko wlasnie samego CSSa?

0

Paradoks - nie musisz nic udostępniać :). Będziesz musiał, tylko jeśli udostępnisz stronę, wówczas musisz udostępnić ją wraz z kodami źródłowymi. Jeśli stronę odpalasz na swoim serwerze i nie udostępniasz jej dla innych (znaczy się w sensie udostępniania, żeby inni mogli sobie u siebie odpalić), to zdaje się że właśnie nie musisz :).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1