[CSS] Pionowy tekst w komórkach tabeli

0

Witam, potrzebuje uzupełnić pierwszy wiersz tabeli pionowym tekstem, tak by najmniej miejsca zajmowała. Googlując spotkałem się z wieloma rozwiązaniami tego problemu, ale tylko dla IE, pod FF nie chce działać. Czy znacie znacie jakieś uniwersalne rozwiązanie ?

0

Nie ma takie możliwości. Jedyny uniwersalny sposób to wrzucić obrazek na którym tekst jest pionowo. CSS nie wspiera pionowego tekstu (pomijam udogodnienia tylko dla IE, bo IE to już w ogóle standardów W3C nie rozumie)

0

oczywiście daj alta pod ten obrazek

0

Hmm więc generowanie obrazków zostaje tylko... No nie do końca chce mi się z tym bawić :)
Ogólnie było mi to potrzebne do zrobienia tabeli-planszy, jak ktoś bywa na poczcie to pewnie widzieliście plakat pocztexu z miastami i dostępnymi połączeniami (w pionie i poziomie miasta - a tam gdzie jest połączenie jest X w komórce). Potrzebuje zrobić coś podobnego, ale to właśnie użyszkodnik taką tabele miałby uzupełnić i modyfikować. Potem zapis do tabeli w bazie MySQL (ale to formalność już). Wyświetlana "plansza" miałaby być jakby interfacem tylko do łatwego wprowadzania danych przez użytkownika (w moim przypadku są to ceny połączeń- w miejscach X). Nasuwa Wam się inne rozwiązanie ? bo jak nie to robie na obrazkach :)

Zakręciłem dokładnie ?

0

a w sumie czemu nie pomoc sobie PHP ? zrobilbys petle ktora by jechala po kazdym znaku tekstu i wstawala za nim <BR> - mialbys swoj pionowy tekst.

0

a semantyka to co? pies? :> Obrazek z odpowiednim altem wydaje mi sie optymalnym rozwiązaniem. A jak już litera pod literą to raczej spacje, nie br + odpowiedni css, ale to i tak by koślawo wyglądało

0

znak, br, znak, br - fuj :) poza tym tak się nie da zrobic pionowego tekstu z OBRÓCONYMI literami, przykładowo biblioteka GD w PHP ma takie możliwości, obrazki stworzone na komputerze i linkowane statycznie też mają takie możliwości, także - tylko i wyłącznie obrazki.

Wada biblioteki GD: Polskie czcionki w fontach wbudowanych, trzeba by było użyc jakiegoś fontu TrueType wgranego i zmusic GD do używania tego fontu (imagettftext itp.); tekst powinno się przesłac w utf-8 a ewentualne encje w tekście (•, © itp.) zamienic na UTFowe odpowiedniki funkcją html_entity_decode.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1