odliczanie od daty do daty podanej w MySQL

0

potrzebuje skryptu takiego jakiego używają w grach PHP.

Czyli mam 2 daty w mysql czyli data_rozpoczecia i data_zakonczenia.

I teraz tak zaczyna odliczać "na żywo" czyli tak że widze jak się zmniejsza (minutnik) i jak skończy odliczać to odświeża stronę dodając do bazy np: Wykonano.

0

To odliczanie nie jest wykonywane w PHP, tylko za pomoca JS.

0

wiem ale nie potrafie zrobić an całego skryptu js(samego odliczania) ani tego na końcu że jak zakończy odliczanie to zapisze coś do bazy danych

php+mysql umiem i to dobrze ale js w ogóle

0

jak javascript to prawie (robi wielka roznice) jak php ;)

potrzebujesz ajaxa zeby zapisac do bazy oraz DOM (w javascripcie) zeby zmieniac wyswietlany tekst. tyle wystarczy, podaj czas jako sekundy, potem dopisz wlasna funkcje na przeliczanie sekund na godziny i włala :)

0

bym był wdzięczny za gotowy skrypt. Inaczej będę musiał nauczyć sie js a potem ajax'a.....

0

zachęcasz do tego żeby ci nie odpowiadać ?
nie potrzebny tutaj ajax, pewnie chodzi ci o coś jak np na ogame - zgasisz przeglądarkę a to nadal będzie odliczać
skrypt w js tylko dostaje od php datę zakończenia operacji i wystarczy tylko getElementById, innerHTML, setInterval oraz funkcje Date aby to wykonać (odliczanie)
od strony serwera tylko zapisujesz operację o której się skończy i przy każdym ładowaniu strony porównujesz daty czy operacja się już skończyła, jeśli tak to wykonujesz odpowiednie operacje (kasujesz wpis z bazy, za to dodajesz item do inwentarza itp)

0

potrzebny czy nie potrzebny - kwestia, czy zapiszesz to cos bez przeladowania strony (ajax), z przeladowaniem (document.href), czy sobie to obliczysz (na podstawie danych z bazy, bez zapisu). nie ma to wiekszego znaczenia - cala szumna nazwe ajax mozna sprowadzic do jednej funkcji, ktora mozna sobie "na chama" zerznac z innej strony - ja przepisalem z rapidshare, mozesz sobie przepisac ode mnie, bo mam kod z "enterami"

http://e-sciagi.pl/skrypty.js

funkcja pytaj_ok()

Adamo, nie wiemy, co ma byc do bazy zapisane i po co - jezeli chodzi wlasnie o to, czy user mial caly czas otworzona przegladarke, to zapis do bazy nastapic musi... niestety, jak to ktos powiedzial, wrozka ma wolne :D

Atverstyt, nauka nie boli, podstaw js (znajac php) nauczysz sie szybciej, niz bedziesz odpowiadac na tego posta...

0

spoko po prostu nie umiem js.... trzeba się nauczyć... tylko wyskoczył koleś z postem że w ajaxie trzeba. Dzięki za funkcje pobierające i zapisujące dane w js, a przeładowania strony itp: to już mam i to od dawna.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0