Nowe działy na forum

2
Spearhead napisał(a):

Jakoś nie zauważyłem od tego czasu większej ilości nowych topiców na ten temat, które by to uzasadniły.

Pewnie dlatego, że jeszcze nie zacząłem robić swojej gry. ;)

4

@furious programming:

Kategorie na forum tworzone są wtedy, gdy jest na nie zapotrzebowanie (czyli gdy wątków z danej tematyki pojawia się bardzo dużo)

@PerlMonk

Fajnie, że są takie pomysły, ale ludki powyżej mają rację: jest tu za mało aktywności na taki podział. Jeśli ludzie będą pisać w tych tematach i będzie dużo postów, to stworzy się nowe działy a modki przeniosą tematy.

a ja się dalej z tym nie zgadzam i uważam że jest to podejście flawed

wyjdźmy z przykładami: wpisuję w googla java forum c# forum czy c++ forum php forum i wyskakuje mi 4p i dział danego języka, następnie wpisuje scala forum golang forum rust forum i nie dostaje w wynikach 4p (no oczywiście). Sprawdzałem u siebie oraz z ipka który nigdy nie odwiedził 4p

ktoś szuka X, wchodzi na forum, widzi że nie ma nic takiego, idzie dalej.

Przecież są te gorące tematy typu AI / Uczenie Komputerów gdzie jestem skłonny się założyć że gdyby miały swoje działy, to ludzie chętniej by w nich pisali niż gdy mają kombinować z nietuzinkowe xD

Jaki jest problem aby utworzyć testowo dany dział i zobaczyć co z tego wyjdzie np. po roku?

Oczywiście jeżeli chodzi o języki programatorowania to jakieś lepsze kryteria typu może popularność w SO Survery, bo nie będziemy każdemu niszowemu językowi tworzyć kategorii.

Jeżeli dany dział się nie sprawdzi, no to zostaje wyrzucony z listingu czy usunięty, a posty przeniesione do innego oraz otagowane.

3

Najpierw oddzielne działy dla Scali i Kotlina, a potem pewnie likwidacja Delphi. ;)

Kotlin i Scala mogłyby chyba być jako podkategorie w Javie, ETL w Bazach Danych, a Go w PHP.
A Integracja to Społeczność, innej nie trzeba.

3

Nowe dzialy w liczbie rzedu 5 czy 10 to nie jest cos co moze "popsuc" forum a istnieje szansa, ze to bedzie jak najbardziej na plus. Nawet jesli poczatkowo bedzie malo tematow to po czasie bedzie przybywac (chociazby przez googlowanie XYZ forum).

O ile jakies mega nisze jak np. nim nie maja sensu to juz Kotlin czy Scala chyba tak?

1

To jest prawda, że nie mają sensu nowe działy. Ale jednak dobrze by było, żeby ktoś wyartykułował (tak żeby już całkiem zamknąć temat) jakie są konkretnie kryteria tworzenia działów dla określonej technologii.

Gdyby to była jej popularność na rynku, to jestem pewny, że skoro istnieje kategoria Delphi, to powinna istnieć także przynajmniej jedna z tej listy.

Wtedy nie powtarzałyby się ciągle pytania o nowe działy.

4

To może przydałaby się ankieta, w nowym wątku z propozycją utworzenia konkretnej kategorii?

2

@somekind:

Kotlin i Scala mogłyby chyba być jako podkategorie w Javie, ETL w Bazach Danych, a Go w PHP.

Te podkategorie się nie sprawdzają, nikt tam nie zagląda co było widać po tematach np. @Aventus (wcześniej), @superdurszlak czy @BLAZO

screenshot-20210527162845.png

gdzie w C#

screenshot-20210527162919.png

Zobacz sobie na długość życia tematu i wyświetlenia

Więc albo devops jest tutaj mało popularny (jako dyscyplina), albo nikt tam nie zagląda (dział) // jest też opcja że ich tematy nie były ciekawe, ale to pominę xd

Dlaczego DevOps nie może być lepiej widoczny?

screenshot-20210527163150.png

0
WeiXiao napisał(a):

Dlaczego DevOps nie może być lepiej widoczny?

Ja nie mam nic przeciwko, tylko odkąd pamiętam przy dodawaniu nowego działu zawsze były głosy przeciwko, bo przez to strona główna forum robi się zbyt długa.

5
somekind napisał(a):
WeiXiao napisał(a):

Dlaczego DevOps nie może być lepiej widoczny?

Ja nie mam nic przeciwko, tylko odkąd pamiętam przy dodawaniu nowego działu zawsze były głosy przeciwko, bo przez to strona główna forum robi się zbyt długa.

Można przelączyć widok "Kategorie" na "Wszystkie" i problem się rozwiązuje, bo długość tej podstrony nie zależy od liczby kategorii. Albo ukryć kategorie, których się nie czyta i strona będzie nawet krótsza.

@WeiXiao ja tam byłbym nawet za poprawieniem widoczności DevOps. W tej chwili ten dział to taka trochę trupiarnia, aż chłodno się robi jak tam wejdziesz.

1

Kwestia działu Devops nawet niedawno była poruszana: Usunięcie działu dev/ops

Czy przeniesienie do działu "Inżynieria oprogramowania" przyniosła jakiś pozytywny skutek? Albo wydzielić "na zewnątrz" albo usunąć (bo już takie głosy się pojawiły).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1