Wyzwanie: Zostać programistą w 4 miesiące - Vlog

2
furious programming napisał(a):

Nowe wyzwanie to nowy wątek – zarejestruj się, załóż nowy temat i opisz całość sensownie, uprzednio dobrze zastanawiając się nad tym, co chcecie zrobić.

Your wish is my command.

Cześć,

Czy w cztery miesiące można zostać programistą? Razem z narzeczoną podejmujemy wyzwanie, które ma sprawdzić czy uda nam się w ten krótki okres nabyć na tyle dużo wiedzy i biegłości, aby odnaleźć swoje miejsce w branży.

Przez najbliższe 120 dni poświęcamy się nauce programowania. Skupimy się na poznaniu HTML, CSS oraz Java Script oraz technologi z nimi związanych. Nasz cel minimum to zdobycie stażu w branży IT. Mamy zamiar uczyć się 4-5 godzin dziennie, próbując pogodzić aktualną pracę, wypoczynek i naukę tak, aby spędzić przez cały okres wyzwania 450-500 godzin na rozwój.

Zapraszamy Was do zapoznania się z pierwszym odcinkiem:

Pierwszy wątek, który zakładał 3 miesiące na naukę wyświetlono 10 tysięcy. Nieźle! No tak... ale co się stało? Dlaczego porzuciliśmy pierwotne założenie i startujemy z nowym? Czy znów porzucimy to w diabły? Powiem szczerze - Wasza pierwsza reakcja nas przygniotła. To była pouczająca lekcja. Może nie na tyle, by porzucić całe przedsięwzięcie, jednak na tyle by wszystko jeszcze raz przemyśleć. Gdy już zaczęła się krystalizować idea, jak już zdecydowaliśmy, że kontynuujemy działalność - dopadły nas problemy osobiste. Na początku wydawało się, że problem jest mały i łatwo da się go pokonać, jednak bardzo szybko urósł do rangi kataklizmu. Zaabsorbowało i przytłoczyło nas to strasznie, spychając naukę w najciemniejszy kąt. Na szczęście wszystko się ułożyło. Jednak przez te wydarzenie musieliśmy wrócić do pracy na cały etat, co nie było wcześniej planowane. Ubytek 12 godzin tygodniowo w tak napiętym planie jak nasz to zbyt duża strata. Musieliśmy przez to przedłużyć okres wyzwania o jeden miesiąc.

Zdajemy sobie sprawę, że część z Was może nie dowierzać tej historii. Rozumiemy - nie da się tego zweryfikować, a Wasza analityczna, programistyczna natura zabrania Wam brania wszystkiego na wiarę. Moglibyśmy się zarzekać, że jesteśmy magicznymi jednorożcami i pochodzimy z Marsa - efekt byłby podobny. Jednak to nie jest ważne. Ważne jest to co dalej. Ważne jest to, czy doprowadzimy projekt do końca. Jeżeli wyłożymy się po drodze to nie będzie wyzwania pięciu, sześciu czy trzydziestu miesięcy. To będzie koniec. Ci co liczą na naszą klęskę będą mogli powiedzieć "A nie mówiłem?" po czym zapalić ognisko i zatańczyć taniec zwycięstwa nad naszą programistyczną mogiłą. Mamy jednak nadzieję, że spełnimy oczekiwania pozostałych ludzi: tych, którzy w nas wierzą lub tych, którzy są ciekawi tego, jak to wszystko się skończy.

Tak czy siak, zobaczymy co przyniesie czas. Rozpisałem się... ktoś to będzie czytał? : )

0
Kot Programowania napisał(a):

No tak... ale co się stało? Dlaczego porzuciliśmy pierwotne założenie i startujemy z nowym? Czy znów porzucimy to w diabły? Powiem szczerze - Wasza pierwsza reakcja nas przygniotła. To była pouczająca lekcja. Może nie na tyle, by porzucić całe przedsięwzięcie, jednak na tyle by wszystko jeszcze raz przemyśleć.

Tiaaa, czyli 4programmers winne. Szkoda, że ciągle uciekacie się do takiego bezsensownego słowotoku.

9

o, widzę flanelowa koszula w kratę, a więc idą postępy w przepoczwarzaniu się w programistę.

1

hehehee a za 4 miechy nowa odsłona vloga ..... jak zostac programista w 2 lata :)

3
wartek01 napisał(a):

Tiaaa, czyli 4programmers winne. Szkoda, że ciągle uciekacie się do takiego bezsensownego słowotoku.

Nigdzie nie napisałem, że 4programmers jest winne. To nadinterpretacja moich słów. Co do "słowotoku" - niektórzy w życiu porozumiewają się krótko, wręcz "SMS-owo", natomiast drudzy w ciągu godziny powiedzą więcej, niż ci pierwsi przez całe ich życie. Żaden z tych sposobów bycia nie jest bezsensowny.

Julian_ napisał(a):

o, widzę flanelowa koszula w kratę, a więc idą postępy w przepoczwarzaniu się w programistę.

To sposób na naukę. Pełna immersja. Flanelowa koszula, hektolitry kawy i pryszcze : ) A tak serio - to jest zwykła koszula, nie flanela.

Krzywy Polityk napisał(a):

hehehee a za 4 miechy nowa odsłona vloga ..... jak zostac programista w 2 lata :)

Przewidziałeś nas bystrzaku! Po dwóch latach planujemy dwa cykle - "Czy starczy nam życia by zostać programistą" i "Zostać programistą w trzy wcielenia" : )

Tak ogólnie jakoś nam idzie. Ciężko się jest przestawić i pogodzić pracę z nauką. Coraz lepiej idzie nam organizacja czasu, więc zaraz powinniśmy się wdrożyć w 100%. Na dniach postaramy się nagrać film o materiałach jakie wybraliśmy.

4

O SHIET XDDDDDDDDDDDDDDD JAKA ZMIANA NARRACJI O 360 STOPNI XD.
nie sama nauka jest celem a zdobycie pierwszej pracy - tutaj plus za szczerosc ale minus za antynaukową postawe. bo wlasnie o to tutaj chodzi ze nauka jest fajna ze umiem to i to i websockety i wątki i ble ble ble. a nie tylko praca robota i hajs. moim zdaniem to wlasnie ludzie ktorzy patrza tylko na strone hajsu sa przecietni a Ci ktorzy są kucami i po politechnice i zycie stracili na starych komputerach ATARI to są dopiero koty. wiec nie nazywaj sie kot programowania.
Póki co mam wyrażnie że to kolejny start. tamten to był failstart i źle to wyszło. tutaj już lepiej znowu kolejny start. poki co brak konkretów , oby w nastepnym vlogu bylo mniej ogolnikow i wiecej konkretow juz o html i js i co poznaliscie i jak te wasze projekty. niemzniej zycze powodzenia i trzymam kciuki , wszyscy jestesmy tylko ludzmi i w sumie nie ma co byc zawistnym itd itd.

2

Obejrzałem ten filmik, na razie widzę obietnicę ale jakoś żadnych konkretów. Czego mi brakuje:

Obietnica: udostępniania kodów, założenie repo na Github to chwilka już mógłby być link.
Obietnica: powstanie stronka o postępach i pracach: dorwanie darmowego hostingu czy inwestycja w najtańszy hosting i zrobienie "pierwszej strony":

<html>
<head>
<title>Programistyczny kot</title>
</head>
<body>
<p>Zaczynamy drogę do front-end developera</p>
</body>
</html>

To kwadrans i już byście byli bardziej wiarygodni, na chwilę obecną mam wrażenie, ze skupiacie się nad formą i szyjecie na bieżąco co wy to nie zrobicie. Bo jak rozumiem ktoś zainteresowany musi teraz czekać na kolejny odcinek, aby dowiedzieć się jak wam idzie?

Tak czy siak, życzę powodzenia.

1
Kot Programowania napisał(a):

Czy w cztery miesiące można zostać programistą?

Można, nawet w trzy:

0

A ja tam Wam życzę jak najlepiej. Powodzenia :)

0

Nie wiem, może daj dziewczynie skrzynkę i niech na niej stanie - wtedy nie będziesz musiał pochylać się, w jedną stronę. Wygląda to źle. Popracujcie też nad dynamizmem i jakimiś parabolami narracyjnymi i dla chłopaka - popracuj nad postawą i pij kawe przed nagraniem. Merytorycznie zobaczymy jak wyślecie kod. Życzę powodzenia i czekam na kolejną relacje.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0