Poszukuję grupy uczących się programistów javy :)

0

Otóż chciałbym założyć grupkę początkującyh programistów javy. Razem z pomocą pana gita tworzylibyśmy jakąś aplikację, opracowywali pewne rozwiązania problemów itp. Oczywiście nie szukamy zupełnych nowicjuszy, którzy dopiero zamierzają podjąć naukę javy, ale stawiamy pewne wymagania:

  1. całkowite zrozumienie paradygmatów programowania obiektowego javy: polimorfizm, dziedziczenie, hermetyzacja, abstrakcja → to jest konieczne do udanej współpracy w zespole

  2. umiejętność tworzenia metod, klas oraz operacji z nimi związanych (przesłanianie metod, tworzenie klas abstrakcyjnych, dziedziczenie... itd.)

  3. mile widziana znajomośc podstawowych metod
    ogarnięcie, wiek > 15

  4. mile widziania umiejętność obsługi gita

Innymi słowy, wymagam podstaw. Korzystać będziemy z githuba jako głównego narzędzia naszej pracy. Jeśli ktoś przypadkiem nie potrafi z niego korzytać, to mogę pośredniczyć (lub ktoś inny z zespołu) w aktualizacji kodu, aż do opanowania tejże umiejętności (w trakcie działania grupy będziemy się przecież uczyć). Myślę, że praca nad danym projektem będzie polegać na tym, że każdy z członków doda swoją cegiełkę w zależności od umiejętności, aż uda się stworzyć coś ciekawego :) Nie będziemy pracować nad zupełnymi pierdołami (jakby to mogło się zdawać po przeczytaniu tytułu), zrobimy coś ciekawego i mądrego.

Całość oczywiście traktujemy jako rozrywkę intelektualną! :)

Chętni proszeni są o kontakt: [email protected], potem założymy jakiś kanał irc i będzie miło :)

0

Przybliżcie co chcecie tworzyć i w jakiej formie, jak intensywnie. Ostatnio myślę, żeby odkurzyć jave, bo już z rok w niej nie pisałem.

0

Ja odkurzam Javę po 5 latach przerwy pisząc powoli na Androida :)

0

@madmike
Co do mułowatości Eclipse: http://stackoverflow.com/ques[...]65/tricks-to-speed-up-eclipse
http://www.beyondlinux.com/20[...]-eclipse-as-a-super-fast-ide/

wystarczy włączyć pewne optymalizacje i ustalić pamięć dla jvm...
U mnie teraz eclipse ma 114mb heapu, z czego 48mb jest w użyciu. (maksimum mu dałem 200mb)
Raczej się nie wiesza... raz na ruski rok się trochę przytnie.

Appy na Androida odpalam na Androidx86 - który to stoi na wirtualboksie.
Korzystam też z libgdx - więc mogę odpalać to na PC od tak sobie, bez żadnych emulatorów nawet.

0

Android x86 nie jest najlepszym rozwiązaniem(gdy nie mamy dostępu do innego jest), nic co napisz w ndk nie będzie działać. Najlepiej pracuje się na urządzeniu... w pracy miał każdy podpięty tablet i telefon i po prostu jechało na nich. Trochę spędziłem czasu nad programowaniem na Androida i pod emulatorem często rożne dziwne rzeczy przechodzą a na urządzeniu już nie... Nie polecam też eclipsa dla javy ee ponieważ czasami wariuje i generuje dodatkowe pliki, których Android nie lubi.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0