Python program w działający w tle

0

Cześć, czy ktoś wie jak zrobić w Pythonie program na Raspberry Pi, działający w tle który co minutę wysyła dane do bazy MySQL?

0

No ja wiem

1

nohup ./script.py &

0

O bardzo dziękuję za pomoc, a czy możecie jeszcze mi podpowiedzieć jak wysyłać co minutę nowe dane do bazy pobierane z czujników ? ☺️

0
xjafajx napisał(a):

Ostatnio coś takiego zaimplementowałem w SWI-PROLOG
Nie wiem jak zrobić w Pythonie więc nie pomogę :(
Wolę programować w Prologu

Prolog w takim zastosowaniu to predzej proktolog :D nie trolluj

0

Musisz:
1) Napisać skrypt, który będzie działał na hostingu. Ten skrypt będzie przetwarzał odbierane dane - INSERT do bazy.
2) Na Raspberry Pi musisz w swoim demonie metodą post/get wysyłać dane z czujników do tego skryptu na hostingu.

Skrypt na hostingu nie musi być napisany w Pythonie. Może to być też np. Java, C#, czy PHP.

0

Mogę Ci napisać jak ja to zrobiłem. Mam ponad 30 RPi z których zbieram pomiary. Ale jako bazę wykorzystuję InfluxDB, która jest dedykowana do zbierania pomiarów w dużej ilości, z dużej ilości urządzeń, w tej samej chwili.
Na każdym RPI mam zainstalowanego Domoticz, który nie dość że załatwia mi obsługę czujników to ma wprost plugin do Capacitor/Telegraf który jest monitorem transakcji do InfluxDB. I niczego nie muszę dopisywać. Domoticz jest oparty o SQLite (więc wiele nie może) i ustawiłem że trzyma dane tylko z 3 dni na każdym urządzeniu. To przy 6-8 czujnikach z odczytem co 15 sek wystarcza.
Jeżeli jednak koniecznie chcesz MySQL to masz dwie możliwości. Eksportować wpisy z InfluxDB do MySQL (InfluxDB ma gotowca, ale nie próbowałem) lub wykorzystać w Domoticz za pomocą pluginu "Generic HTTP" które poprzez HTTP API dokonuje "insert" bezpośrednio do MySQL. Ale przy dużej ilości urządzeń i jednoczesności pomiarów, potrzebny byłby jakiś monitor transakcji do MySQL. Dlatego wykorzystuję InfluxDB i gotowca w Domoticz.
Mam jednak ok 10 urządzeń które są łączone z serwerem poprzez GPRS/LTE i łączność się notorycznie rwie. W tym przypadku na RPi, zbieram dane na urządzeniu do plików CSV też poprzez "gotowca" w Domoticz. Potem robię RSYNC over SSH plików z serwerem co 3 min. Taki plik CSV ma od razu postać potrzebną do zrobienia "insert" całości do InbluxDB. To zabezpiecza mnie przed utratą danych.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0