Program działający w tle.

0

Dzień dobry

Mam potrzebę stworzyć program, który ma funkcjonować w systemie WIN w taki oto sposób:

  • raz na jakiś czas sprawdź czy w katalogu "x" znajduje się plik "y". Jeżeli jest - wydrukuj go i skasuj (lub podobnie).

Pytanie mam takie: w jaki sposób powinienem to wykonać, żeby to było zgodne z logiką działania systemu WIN.
Nie mam niestety doświadczenia w tym zakresie.
Czy to ma być "zwykły" EXE, który w jakiejś "pętli" będzie wykonywał ww. czynność. Mam wrażenie że nie, bo tak to można było robić w DOS, i to też raczej było dość prymitywne.

Dziękuję uprzejmie

0

Robi się tak jak napisałeś - zwykły program, pętelka + Sleep.

0

to zależy jak często ma sprawdzać bo jak wystarczy raz dziennie to dodajesz program do autostartu i sprawdza czy plik tam jest zaraz po uruchomieniu programu a jak częściej to wrzuć timera

// Timera? a za jakie grzechy? Jeszcze trochę to bez formy i komponentów nie będziecie w stanie kibla używać (dop. deus)

0

Dzięki za wyjaśnienie.
Istnienie pliku będę sprawdzał wg jakiś param.konfiguracyjnych, np. 1/15 sek.
Istotą problemu, którego się obawiam jest żeby nie "zamulić systemu", bo być może są do tego przewidziane jakieś rozwiązania systemowe.

0

a nie prościej po prostu przechwycić pojawienie się w danym katalogu nowego pliku DirWatch i jak to nasz to go druknąć i usunąć??

0

Zdecydowanie - prościej i lepiej !
Thx

0

coby uniknąć zbędnych pytań to wyrzucajcie powoli ze słownika wyrażenie Timer i uzyjcie nowego wyrazu "wątek"... w dirwatch sprawdzanie dziala dzieki wątkowi... sleep to by zamulil caly os (dos)... albo sam siebie i to perfidnie.... a timer? no jak juz wiadomo jest mniej wydajny niz watki :)

0

TShellChangeNotifier (zakładka Samples)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1