Pomoc

0

Cześć wszystkim!

Poszukuję pomocy z napisaniem "prostego" (jak to wykładowca powiedział) kodu/programu. Nie wiem czy dobrze trafiłam, przeszukałam różne fora, a po prostu potrzebuję pomocy. Na wstępie napiszę, że totalnie nie znam się na programowaniu, nigdy nie miałam z tym styczności, nie jest mi to do niczego potrzebne, ani też nie wiem po co mi ona na moim kierunku studiów, ponieważ studiuje socjologię w zarządzaniu. Osoby z grupy mają takie same problemy, ale każdy dostał inne zadania tematyczne.

Nasz wspaniały wykładowca od pisania dokumentacji wpadł na pomysł, że zaliczeniem będzie napisanie kodu/programu w języku programowania Python.

Treść zadania:
"Trójkąt o bokach a1, b1, c1, drugi a2, b2, c2.
Używając funkcji eq(t1, t2), która dla list (a1, b1, c1) i (a2, b2, c2) sprawdzi czy:

  1. trójkąty są takie same, czy mają boki o takiej samej wartości/długości;
  2. czy są to trójkąty podobne, czy mają takie same proporcje boków.

Trójkąty mogą mieć różną kolejnosć boków np. a1 = c2 lub a2 = b1 itd."

Nie obraziłabym się o gotowy kod z opisem :) Z programowania i kodowania jest tak zielona, że aż ten kolor się mnie boi :)

Z góry dziękuję za pomoc :)

1

Hej,

ja z chęcią pomagam ale przy:

Nie obraziłabym się o gotowy kod z opisem

To wystawiam fakturę + VAT ;) Więc albo przenosisz temat do "Ogłoszenia drobne" (a tam można wynająć pomoc za $) albo faktycznie wykaż chęci rozwiązania problemu i wtedy możemy pomóc przy kolejnych krokach czy problemach. Zadanie jest trywialne i zacząłbym od napisania "pseudo-kodu" czyli jak byś rozwiązała zadanie nie znając programowanie (dostajesz wymiary 2 trójkątów - jakbyś je porównała? Np. trójkąty podobne = sprowadza się to do prostego wzoru. Rozpisz sobie taki algorytm krok po kroku a potem można się zastanawiać jak to odnieść do Pythona.

0

Kurde ja nie wiem, co ci prowadzący sobie wyobrażają, to jest nie do pomyślenia żeby kazać studentom sprawdzać podobieństwo trójkątów...

Podpowiedź: boki będą w różnej kolejności, chyba, że wewnątrz funkcji je sobie posortujesz:

sortedCopyOfAList = sorted(notSortedList)

wtedy zadanie jest trywialne.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0