Własna podstrona Wordpress

0

Dzień dobry.
Mam pewien problem. Mam zrobioną w wordpressie stronę o nazwie test, na której znajduje się formularz do wypełnienia. Mam również przygotowany plik wyslij.php, którego zadaniem jest przyjęcie danych wprowadzonych w formularzu, sprawdzenie w zakresie błędów, wysłania zapytania do bazy danych i zwrócenie wyniku. Problem jednak polega na tym, że nie wiem gdzie mam ten plik wyslij.php umieścić wśród tych plików wordpressa, w taki sposób, żeby był on podstroną strony test (gdyby send.php nie był podstroną test, nie działałyby zmienne sesyjne), a na wordpressie niezbyt się znam - pytanie więc brzmi, gdzie mogę znaleźć pliki danej strony (w tym przypadku test) wśród plików wordpressa, żeby tam umieścić plik wyślij.php?

0

@Kamilos_100: jest kilka sposobów:

  1. Umieść plik w katalogu ze swoim motywem (ewentualnie do jakiegoś podkatalogu - jak wolisz) w <form> ustaw action do właśnie tego miejsca.
  2. Zrób osobny template dla tej strony i wtedy wszystko masz w jednym pliku
  3. Zrób to jako plugin (formularz przykładowo osadzaj jako shortcode)

I jeszcze jedno. Wordpress nie zpisuje pliku php dla każdej stworzonej strony. Możesz jeszcze modyfikować domyślny template w page.php i bezpośrednio w tym pliku sprawdzać czy jesteś na odpowiedniej stronie (ale moim zdaniem to średnie rozwiązanie).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1