Senior PHP Dev - pytania na rozmowie

0

Cześć,
Za kilka dni mam rozmowę na stanowisko Senior PHP Developera, jakich pytań mogę się spodziewać? Jakie wy mieliście? :)
Póki co na rozmowach miałem głównie pytania o SOLID, co to jest TDD itp ale to wszystko na mida, nie seniora.

Pozdrawiam

0

To chyba zależy od firmy i technologii. Ja na rozmowach raczej nie dostawałem pytań, a była rozmowa o doświadczeniach. Ale w sumie to nawet nie wiem czy w obecnej pracy aplikowałem na seniora czy mida bo w ogłoszeniu nie było :)
Wydaje mi się że im wyższe stanowisko tymniej pytań o wiedzę a więcej pytań otwartych o historie zawodowo czyli taka luźna gadka o tym co robiłeś.

0

@hadwao: Hej, dziękuję za odpowiedź :) W moim wypadku jest to stanowisko określone jako Senior PHP Dev, gdzie na rozmowie będzie CEO + Senior PHP dev. Wymagania główne to PHP 7, Symfony 4, postgresql/mysql, docker i tyle, nic innego. Ja mam za sobą kilka rozmów, gdzie np dostałem zadanie testowe i byłem później wypytywany na podstawie kodu. Jak startowałem na mida to na rozmowie miałem pytania np co to jest solid, tdd, poliformizm, kilka pytań o same framework symfony.

0

Z tego co słyszałem u mnie w firmie oprócz technicznych skili, to na seniora dużą uwagę kieruje się na to, czy gość umie dobrze rozmawiać po angielsku, czy jest ogólnie komunikatywny, itp.

0

Tutaj wymagany angielski na poziomie czytania i pisania

0

I jak rozmowa? Co miałeś?

1

Cześć,
Od tego czasu miałem ich kilka. Co do pytań miałem np takie:

  1. Co to jest SOLID, podaj co oznacza każda z liter
  2. Co to jest i jak działa TDD - tutaj chodziło o fazy czerwona/zielona
  3. Co to jest trait
    Później pytania typu np tworzysz moduł notyfikacji email oraz sms, jak zaplanujesz pod to klasy, więc tutaj do gry wszedł interfejs który miał odpowiednie metody i 2 klasy które go implementują. Dużo było również pytań na temat tego co robiłem w przeszłości, oraz jaka była najbardziej zaawansowana rzecz którą robiłem sam.

Szczerze mówiąc, nie zauważyłem różnicy w rozmowie na php deva, czy to na mida czy seniora.

2

Jednym z pytań, które najczęściej występowało u mnie na wielu rozmowach to pytanie o indeksy w mysql :)

0

Heh, w życiu bym nie zgadł, że to były pytania podczas rekrutacji na seniora oO Dla mnie to normalny zakres na mida.

0

Co firma to inne pytanie. Choć przy kilku rozmowach na seniora trafiłem większość tych samych pytań. W jednej z firm, to pytali tylko o rzeczy które robiłem, bez pytań o PHP i Symfony.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0