Skalowalna aplikacja w php/symfony.

0

@dzek69 pytanie jest takie, co łatwiej opanować na początek: react czy np. vue, jeśli nie korzystałem dotąd z frameworka JS. Z drugiej strony zawsze jakoś trzeba zacząć. :)
Ciekawi mnie aspekt React Native, muszę się z tym zapoznać i zdecydować czego używać.

0

Na twoje pytanie nie ma odpowiedzi, napisz co ta aplikacja ma robic, ilosc uzytkownikow to kwestia drugorzedna. Najpierw problem, pozniej rozwiazanie, a nie na odwrot.

Panowie, co ma restapi i JS do skalowalnosci systemu?

1

https://laracasts.com/series/learning-vue-step-by-step tutoriale tworzone przez ludzi powiązanych z zespołem laravela który prężnie wspiera vue.

1

Musisz pisać z myślą że twój kod będzie wykonywany na wielu maszynach niż na jednej. Tzn glowny serwer - load balancer, ktory bedzie proxowal do np. 100 innych serwerow, ktore uruchamiaja twoj kod. Bo jesli spodziewasz sie duzego ruchu - to chmura pewnie sie tobie przyda w przyszlosci.

Druga sprawa to to, że symfonia jest bardzo dobrze skalowalna. Jej struktura i wzorce są do tego zaprojektowane. Wiec polecam ten framework. Do tego dodaj php-pm -> https://github.com/php-pm/php-pm <- ktory boostuje symfonie do skraju mozliwosci, zmieniajac logike requestow - zamiast wykonywania caly czas procedury ladujacej symfonie, to symfonia jest raz zaladowana, i tylko "wykonuje" dane requesty. Cos podobnego jak dziala NodeJS.

Naprawde - z symfonii mozna zrobic microframework, lub zostawic, gdzie mamy potezne narzędzie. Ale nie przejmowałbym się samą symfonią lecz bazą danych - bo ona najczęściej pada :)

0

Słuszna uwaga odnośnie bazy danych, @bordeux.

Dzięki wszystkim za sugestie. Mam co trawić przez najbliższe parę dni.

@mr_jaro - właśnie widziałem, że laravel bardzo wspiera vue. Jak kiedyś zgłębie symfony na zadowalającym poziomie to pewnie przysiądę i do laravela. Ale i tak jeśli wybiorę vue to na pewno laracasty się przydadzą nawet przy symfony (te o vue).

Na stonie vue.js jest fajne porównanie vs inne frameworki. Naprawdę vue wypada nieźle.

https://vuejs.org/guide/comparison.html

Ogólnie z tego co czytam na temat frameworków js to vue jest jednym z łatwiejszych jeśli chodzi o próg wejścia.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1