Wątek przeniesiony 2014-03-05 11:44 z Off-Topic przez aurel.

Aplikacja w php i brak szablonu

0

Nie wiedziałem gdzię umieścić temat, mam nadzieję że tutaj się wpasuje :)
Naszła mnie teraz taka myśl. Staram się robić coś w kierunku PHP, jednak nie mam 'zacięcia' do HTML/CSS. Po prostu tego nie lubię i nie mam zamiaru na siłe się z tym bawić skoro mnie to nie interesuje.
Aktualnie gdy coś tworzę najpierw staram się zrobić/przerobić jakiś prosty szablon żeby łatwiej było to wszystko ogarniać.
Czy pisząc aplikację do portfolio byłoby to źle postrzegane że brakuje szablonu lub jest, ale jakiś taki 'biedny' ? W końcu aplikując na stanowisko programisty PHP powinniśmy być rozliczani z tego na jakim poziomie znamy PHP a nie jak wygląda nasza strona.

1

Startując na programistę PHP do małej firmy jesteś jedynym informatykiem/programistą i nikt inny nie napisze za Ciebie htmla i css'a. Właściwie to podstawa według mnie, czy lubisz czy nie, każda strona powinna mieć szablon, byle jaki ale powinien być. Co do portfolio, widziałem ich niewiele, ale każdy jakoś wyglądał, lepiej lub gorzej, jeżeli nie masz głowy do tworzenia szablonów to skorzystaj z gotowych z neta, w końcu po to jest internet. Portfolio to Twoja wizytówka, musi wyglądać, lepiej, gorzej, ale musi.

// edit
Chociaż zatrudniając się do różnych firm tworzących strony internetowe, szukają zazwyczaj programisty do zespołu, więc w takim zespole na pewno jest ktoś od frontendu.

0

Dzięki za odpowiedź.
Co prawda znam bootstrapa oraz HTML Kickstart ale nie mam 'tego' czegoś, co jest potrzebne w pracy z szablonami :)
Postaram się przygotować lub kupić jakiś szablon - w końcu prace w portfolio nie są tylko po to zeby były, ale również po to żeby ludzie mogli z nich skorzystać.

1

Programiści PHP owszem są rozliczani względem umiejętności w tym języku, ale jest on wykorzystywany głównie do stron więc siłą rzeczy konieczna jest znajomość HTML oraz CSS na powiedzmy dobrym poziomie. Niestety nie ma takiej opcji, w której Ty sobie coś robisz w PHP, a druga osoba tnie szablony i podpina pod to co Ty zrobiłeś (czyli musi znać chociażby podstawy PHP). Zazwyczaj jest tak, że to programista PHP dostaje pocięty szablon i ma go podpiąć sprawdzając, czy wszystko się prawidłowo wyświetla.
Co do portfolio to raczej nie ma wymogu, żeby było jakieś super ekstra wypasione. Ważne, żeby było w miarę schludne, bez błędów zarówno językowych jak i HTML/CSS (nie wspominając o błędach rzucanych przez PHP) oraz przedstawiało to co potrafisz i przykłady, które to potwierdzą.

0

Jw. Absolutnie nie musisz mieć zmysłu do rysowania/przestawiania czegokolwiek. Ale HTML/CSS się przyda. PHP jest [głównie] po to, żeby wypluwał kod HTML. Jak chcesz programować, nie wiedząc co chcesz zwracać? Inna rzecz, to że np. przydałoby Ci się znać (dobrze znać) protokół HTTP - to dopiero mało który klepacz w PHP ogarnia.

Generalnie w moim świecie "programista PHP" ogarnia: PHP, MySQL, Javascript, CSS, HTML, protokół HTTP, logika działania AJAX.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1