Sortowanie po słowach kluczowych

0

Witam :)

czy ktoś mógłby mi powiedzieć, jak została napisana taka aplikacja?
https://apps.facebook.com/podroz-grupowa/warszawa/konskie

Razem z kilkoma osobami z mojego roku próbujemy opanować bałagan, jaki zrobił się na facebook'owej grupie, no a takie wyszukiwanie po słowach kluczowych byłoby świetnym pomysłem.
Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi ;)
Pozdrawiam

0

Ale co dokładnie masz na myśli? Chodzi Ci o wyszukiwarkę do której wpisujesz frazę i wyświetla Ci podpowiedzi? Jak to jest dokładnie zrobione na facebooku tego nie wiem ale ja bym wykorzystał do stworzenia takiej wyszukiwarki JSON-a zaś do pobrania wyników oczywiście jQuery ajax.

0

Tak jak w tej aplikacji na facebooku - zamiast "Warszawa-Końskie" mógłby być "I semestr", "II semestr", etc.
potem jeszcze jedna belka z przedmiotami, np. Analiza, Algebra, etc.
a zamiast dat, widocznych po lewej stronie, np. nazwiska prowadzących.

Na grupie mamy każdy post otagowany, np. #Kowalski #Algebra_liniowa, lub w nawiasach klamrowych. Teraz tylko kombinujemy jak napisać taką aplikację na facebooku, ew. moglaby być postawiona na osobnym serwerze.

1

Czyli zamiast jak człowiek postawić forum i mieć te wszystkie rzeczy od razu (tagi, kategorie) - zdecydowaliście się na Facebooka po to, żeby napisać aplikację robiącą normalne forum z danych z Facebooka?

Musicie mieć naprawdę nudne zajęcia i dużo wolnego czasu na tych studiach, że wynajdujecie na nowo nie tylko koło, ale i inne wszystkie figury geometryczne ;)

Edit: Zanim ktoś wyskoczy, że na FB wszyscy mają konto, i że nie będą robić sobie jakichś kont na forumach - na forum można zrobić logowanie przez FB, problem rozwiązany. Dobrych serwerów za darmo pod forum nie brakuje, jak na 30 osób nikt nie ma (a skoro programujecie forum, to pewnie chociaż jedna osoba znajdzie coś) [patrz: moja stopka], wymiany plików nie poruszam, bo na FB i tak nie ma wymiany plików.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1